Özgür Akkuş

0

Özgür Akkuş özellikle seslendirdiği Kayıp Şehir isimli şarkı ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Başarılı sanatçı hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgür Akkuş Kimdir?

Özgür Akkuş şarkıcı, besteci, söz yazarı, müzisyen. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Eğitimi (opera şan) bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Seha Okuş ve Adnan Ataman gibi isimlerden Türk Halk Müziği, Şan ve Tiyatro eğitimi almıştır.

Müzik kariyerinde ilk çalışmasını 22 Ocak 2010 yılında Özgürüm ismi ile müzik severlerle buluşturmuştur. 2014 yılında Kaba Saba isimli single çalışması, Ben Hala Sendeyim albümü ile çalışmalarını sürdürmüştür.

1997 ve 1998 yılları arasında Fenerbahçe Dalyan Kulüp yaz okullarında müzik öğretmenliği yapan Akkuş, 2000 yılında Melih Kibar Yorumculuk Yarışması’nda 1. olmuştur. Ardından Melih Kibar Orkestrası’nda solist olarak sahne almış, Pembe Mavi Güzel Sanatlar’da müzik ve şan eğitmenliğide yapmıştır.

Haluk Levent, Nez, Ragga Oktay, Ebru Gündeş, Mustafa Sandal, Gülşen ve Mahsun Kırmızıgül gibi isimlerin konser ve albümlerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Özgür Akkuş Şarkıları:

Kayıp Şehir, Benim Sevgim, Hadi Sen Söyle, Hasret Deli Gönül, Tütün, Döndüm, Tut Kalbimi. Radyoda Yine Sezen Çalıyor, Kemer Oyunu, Bi Boşluk Var, Yandı Yarınlar, Ben Hala Sendeyim, Demindeyim Kederin, Kaba Saba, Yıllar Yollar, Pamuk Çiçeğim, Ters Gidiyor. Seslendirdiği bu şarkılar ile müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Kayıp Şehir isimli şarkının söz ve müziği kendisine aittir. Ayrıca bir çok seslendirdiği şarkının söz, beste ve müzikleri yine kendisine aittir. Ekran severlerin büyük beğeni ile izlediği Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizi de Bi Boşluk Var isimli şarkısı yer almıştır. Dizi Yaşanmış bir hikayenin yaşanmış bir şarkıyla demlendiği bir hikayeyi konu edinmiştir.

Özgür Akkuş Nereli?

Özgür Akkuş aslen Sivas’lıdır.

Özgür Akkuş Evlimi?

Özgür Akkuş’un Liya isminde bir kızı vardır. Evlimi? boşandımı? eşi kim? bu konu ve ailesi, özel hayatı ile ilgili magazin ve medya gündemine yansıyan herhangi bir haber bulunmamaktadır. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Usta sanatçının resmi instagram hesabı @ozgurakkusmusic ‘tir. Ayrıca @akkusozgur youtube video kanalında seslendirdiği eserler yayınlanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz