Özge Törer

Özge Törer hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? doğum yeri neresi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özge Törer oyunculuğun yanı sıra üniversite eğitimini sürdürmektedir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi olduğu belirtilmektedir.

2019 yılında Diriliş Osman isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Özge Törer dizide Malhun Hatun karakterini canlandıracaktır. Dizide rol aldığı Malhun Hatun karakteri Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin 1280 yılında evlendiği ilk eşi ve 2. padişah Orhan Gazi’nin annesi din bilgini Şeyh Edebali’nin kızı’dır.

Diriliş Osman dizisi için katıldığı seçmelerde yapımcı Mehmet Bozdağ’ın büyük beğenisini kazanan güzel isim tam bir Atatürk hayranıdır. Ayrıca yüzmek ve ata binmek en büyük hobileri arasında yer almaktadır.

Günümüze kadar hiç bir dizi ve sinema oyunculuk deneyimi yaşamayan güzel isim ilk dizi oyunculuk deneyimini Diriliş Osman adlı dizi ile gerçekleştirecektir. Henüz hakkında aslen nereli olduğu, boyu ve kilosu gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

1 Yorum

  1. Soyadı Törer olduğuna göre tahminimce Batı ya da Orta Karadeniz bölgelerinden olabilir. Törer bitki gibi bitmek, üremek anlamında bir kelimedir, özellikle bu yörelerde kullanılır

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz