Özcan Özel

Özcan Özel Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Yalova Milletvekili. Hakkında merak edilenler! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özcan Özel Kimdir?

Özcan Özel Siyasetçi, Milletvekili, Matematik Öğretmeni. Annesi Şemsiye Hanım, babası ise Mehmet Bey’dir. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunudur. Yükseköğrenim hayatının ardından bir çok okul da Matematik Öğretmenliği yapmıştır. İlerleyen süreçte memurluktan istifa etmiş ve özel bir dershane’nin kurucu temsilciği ve müdürlük görevini üstlenmiştir.

Özcan Özel Nereli?

Özcan Özel Karamürsel doğumludur. Aslen Kocaeli Karamürsel İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.
ozcan ozel3

Özcan Özel Siyaset Hayatı:

Özcan Özel ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde görevler almıştır. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen, 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde CHP Yalova Milletvekili seçilmiştir. Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği, CHP Yalova İlçe Yöneticiliği, İl Sekreterliği ve İl Başkanlığı yapmıştır.

29 Ocak 2021 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettiğini açıklayan Özel, Genel Parti Başkanı Muharrem İnce‘nin kurduğu Memleket Hareketi’ne katılmıştır. Günümüz itibariyle Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babası Özel’in, resmi twitter hesabı @ozcanozel_ resmi instagram hesabı ise @ozcanozel77 ‘dir.

2023 yılında bir süredir kanser hastalığına karşı mücadele veren kızı Duyşen Kuş 39 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Özcan Özel Kaç Yaşında?

Özcan Özel 13 Ocak 1959 yılında dünyaya gelmiştir. 65 yaşındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz