Öykü Serter

0

Öykü Serter ekranların güzel yüzü olarak uzun süredir sunucu kimliği ile kamera karşısında başarılı kariyerini sürdürmektedir. Günümüze kadar sunduğu bir çok başarılı programın altına imzasını atmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok soru cevabını arıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Öykü Serter Kimdir? Nereli?

1975 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel isim Ankara, Çankaya doğumludur. Chp Milletvekili Nur Serter’in kızı olduğu yönündeki bilgiler ile açıklama yapan Serter, Nur Serter’in sadece soyisim benzerliği olduğu ve kendisini tanımadığı yönünde olmuştur. Babası ise Mali Müşavir’dir. Sporcu kimliği ile geçmişten bir çok başarının altına imzasını atmıştır. Yüzme sporunda kurbağa branşı dalı ile bir çok madalya kazanmıştır. Aslen Radyo’cu olan Öykü Serter, mikrofon ile ilk olarak Ankara’da Capitol Radio’da tanışmıştır. Üniversite eğitiminin ardından İstanbul’a taşınmış, Radyo5’te program yaptığı dönemde radyoyu daha geniş kitlelere duyurmak maksadı ile televizyon programı yapılması kararı alınmıştır. Ardından 5video klipten mürekkep 5T5 isimli mütevazi müzik programı ile ilk ekran deneyimini gerçekleştirmiştir.

13 sene gibi uzun bir dönem, sabah akşam yüzmüştür. Günümüzde de düzenli olmasada yüzmeye ve sık sık yürüyüş yapmaya çalışmakta, formunu bu şekilde korumaktadır. İşte Benim Stilim ve Bu Tarz Benim gibi programlar ile geniş kitlelere hitap eden Öykü Serter kendi tarzı hakkında şu açıklamayı yapmıştır. Maskülen tarzı tercih etmekte, kendisine genellikle, sade, spor-shik, jean t-shirt ve ceket gibi rahat kıyafetleri yakıştırdığını dile getirmiştir. İşte Benim Stilim budur, Moda gelip geçici, kalıcı olan stildir diye düşünenlerdendir. Bir dönem Acun Ilıcalı ile birlikte de program sunmuştur.

İlginizi Çekebilir :   Füsun Günuğur

Güzel isim sunucu kimliğinin yanı sıra oyunculuğu da deneyimlemiş ve İstanbul Şahidimdir ve Ah Bir Polis Olsam isimli dizilerde rol almıştır.

Öykü Serter Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.64 cm, kilosu 47, burcu ise balık’tır. 2021 yılı itibariyle yaşı 46’dır. @oykuserter olarak kullandığı resmi instagram hesabında günümüz itibariyle takipçi sayısı 1milyon civarındadır. Resmi twitter hesabını ise Laforizma ismi ile kullanmakta ve twitter hesabında da 118,8 B takipçisi bulunuyor.

Sunduğu Programlar :

Bu Tarz Benim – İşte Benim Stilim
Anadolu Ateşi
Akademi Türkiye
Biri Bizi Gözetliyor
Acemi Birlik
B.U.M.
Rising Star Türkiye