Öykü Çelik

Öykü Çelik aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? gibi bir çok soru ile merak konusudur. Hangi dizilerde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Babası futbol antrenörlüğü yapmıştır. Trabzon Lisesi mezunu’dur. Lise eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim almaya başlamış, ancak o dönemde geçirdiği talihsiz bir trafik kazası sonucu eğitimine ara vermek zorunda kalmıştır.

Kaza sonrası vücudunda yanık ve izler oluşmuştur. Tedavi sürecinin ardından özel olarak tiyatro eğitimi alan Öykü Çelik ilk oyunculuk deneyimini Selena isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Selena, Akasya Durağı, Cin Geçidi, Kanımdaki Barut, Kasaba, Gönülçelen, Mahpeyker Kösem Sultan, Gümüş Lale Burası Osmanlı 1711 Sır Kanunu, Benim İçin Üzülme, Bir Zamanlar Osmanlı, Saba, Bensiz, Romantik, İki Kafadar, Ağlatan Dans, Poyraz Karayel, Darbe, Yeşil Deniz, Hayat Sevince Güzel, Savaşçı ve Şevkat Yerimdar gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Savaşçı dizisinde Astsubay Yeter, Şevkat Yerimdar dizisinde ise Bensu karakterlerini canlandırmıştır.

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Güzel oyuncu Öykü Çelik 2014 yılında iş adamı Ahmet Murat Çakan ile evlenmiş ancak, evliliği 2015 yılının Aralık ayında son bulmuştur. Baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Burcu Yengeç, boyu 1.60 cm, kilosu ise 55’tir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz