Öykü Baştaş

0

Öykü Baştaş hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 doğumlu genç model Öykü Baştaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının diş hekimi olduğu ayrıca iki kardeşi ve üçüz oldukları bazı kaynaklarda belirtilmektedir. 4 tane kedisi ve 1 köpeği olan güzel isim resim yapmaktan ve ata binmekten büyük keyif almaktadır.

2017 yılında Milano Moda Haftası’nda Gucci ve MSGM için podyuma çıkan ilk Türk manken model olarak tarihe geçmiştir. Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde eğitimini sürdürmektedir.

Dört tane kedisi ve bir köpeği olan Öykü Baştaş, ata binmeyi ve resim yapmayı seviyor.

Modellik kariyeri ve Milano gerçeğinin Amerika’da bağlı bulunduğu bir ajansın kendisini İnstagram hesabından keşfetmesi ile gerçekleştiğini belirtmiştir. Ardından kendisini New York’a davet etmişler. Şu ana kadar Milano ve Paris’te ajanslarının olduğunu kısa sürede ise Londra’da bir ajanslada anlaşma yaparak çalışmalar başlayacağını belirtmiştir.

17-22 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşen Milano Moda Haftası’nda Öykü Baştaş, Gucci markasının 2018 İlkbahar-Yaz defilesinde görev aldı.

2019 yılında da 2020 İlkbahar-Yaz sezonu Guccio Gucci firması defilesinin kapanışını yapan isim olmuştur. New York, Londra, Milano moda haftaları toplamında 12 farklı defilede yer almış, 23 Eylül 2019 ve 1 Ekim 2019 tarihlerinde de Paris Moda Haftası’nda podyumlarda yer almıştır.

İstanbul doğumludur ve iş için yurt dışına çıkması hariç yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Boyu 1.77 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz