Osmantan Erkır

0

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen ünlü sunucu Osmantan Erkır babası Uğur Erkır’ın TRT’de yönetmen olması nedeni ile 4 yaşından itibaren stüdyolar ile iç içe büyümüştür.

Anne tarafından aslen Rize’li olan Osmantan Erkır’ın kız kardeşi ise yapımcı Ayça Erkırdır.

İstanbul St. Michel Fransız Lisesi ardından İngiltere’de Sinema Televizyon Lisans üstü oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

Tam 8 sene İngiltere’de eğitim ve çalışma hayatı sürdüren Osmantan Erkır Türkiye’ye döndükten sonra Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Tiyatrosunda kısa bir dönem oyuncu olarak yer almıştır.

Sonrasında aile şirketi olan STR Film Yapımcılık’ta çalışmış aynı dönemde Kim 500 Milyar İster? isimli yarışma programını Türkiye’ye getirerek yeni bir akım başlatmıştır.

Daha sonra Kim 500 bin ister, En Zayıf Halka, Türkiye Yarışıyor, Popstar, Kazandıran Numaralar ve Koltuk gibi bir çok yarışma programını satın almış ve yapımcılığını üstleniştir.

2005 yılında Şirin Ediger ile evlenmiş ancak evliliği 2007 yılının Haziran ayında son bulmuştur. Bu evliliğin ardından 2015 yılında Bodrum’da WPP isimli İletişim Hizmetleri Şirketi İş geliştirme bölümü yöneticilerinden Hande Ergün ile evlenmiştir.

En son 2018 yılında Popstar 2018 şarkı yarışması ile Kanal D ekranlarında yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz