Osman Zolan

Osman Zolan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? siyaset hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1964 yılının Aralık ayında, aslen Denizli Tavas’ta dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Tavas Garipköy’de tamamlamıştır. Ardından Ortaokul ve Lise eğitimini Isparta Gönen Öğretmen Lisesi’nde bitirmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ise akademik eğitimini tamamlayan Zolan, mezuniyetin ardından Denizli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmüştür.

Osman Zolan siyaset hayatı;

10 Mart 2011 tarihinde o dönemde Denizli Belediye Başkanı olan Nihat Zeybekçi’nin milletveki adayı olmak için istifa etmesi sonucunda belediye başkan vekilliği görevine getirilmiştir. Aynı yıl Denizli Belediye Meclisi’nde yapılan seçim sonucunda Denizli Belediye Başkanlığı görevine getirilen isim olmuştur. 2014 yerel seçimlerinde ise Ak Parti tarafından aday gösterilmiş tekrar Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.

2019 yerel seçimleri sonucunda tekrar kazanarak görevini devam ettirmiştir. Başkan Osman Zolan’ın eşinin ismi Berrin Zolan’dır ve 2 çocuk babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz