Osman Gürün

Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı, aynı zamanda tıp doktorudur.

1948 yılında aslen Muğla’da dünyaya gelen Osman Gürün 1977 senesinde Gülsün Hanım ile evlenmiş bu evliliğinden 1978 doğumlu Elektronik Haberleşme Mühendisi Şahi Gürün ve 1980 doğumlu Endüstri Mühendisi Şebnem Gürün isminde iki evladı vardır.

İlköğretim eğitimini Muğla Atatürk İlkokulunda tamamlamış ardından İzmir Buca Ortaokulu, İzmir Atatürk Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı fakültede uzmanlık eğitimi almış, 1976 senesinde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak mezun olmuştur.

1979 yılına kadar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Anabilim Dalı’nda Baş Asistan olarak çalışmış, daha sonra Muğla SSK Hastanesinde, Muğla Özel Yücelen Hastanesinde görev yapmış 1997 senesinde emekli olmuştur.

Emekliliğin ardından CHP Muğla Merkez İlçe Başkanlığına başvurmuş üye olmuş ve politikaya atılmıştır. 1998’de Muğla Merkez İlçe Orhaniye Mahallesi’nden delege seçilmiştir. 1998 yılında ise yerel seçimler sonucunda Muğla Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004’te, 2009’da ve 2014 seçimlerindede Büyükşehir Belediye başkanı olarak seçilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz