Osman Bostancı

1

Osman Bostancı İlkokul eğitimini doğup büyüdüğü şehir Bursa, İznik’te tamamlamıştır. Ardından Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesine başlamış, Sultanahmet Camii’nde görev yapan İbrahim Altuntaş’tan tecvit, talim ve mahreç eğitimi almıştır.

Ayrıca makam ve musiki derslerinide bu dönemde alan Osman Bostancı, Lise 3. sınıfın ikinci döneminden itibaren ise hafızlık eğitimine başlamıştır.

Son sınıfta iken ise hafızlığını tamamlamış ve aynı sene girdiği hafızlık sınavında belgesini almıştır. Bu dönemlerde bir çok yarışmada Ezan, Kur-an ve Hutbe okuma yarışmalarında 1.lik almıştır. 2011 senesinde Arapça Musiki yarışmasında Türkiye 1.liğini elde etmiş ve ilk umresini bu sayede gerçekleştirmiştir.

Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kazanan Bostancı, üniversite döneminde televizyon ekranlarında yayınlanan TRT ve Diyanet işbirliği ile gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasına katılmış ve finale kalmıştır. Yarışma da 3. olmuş ödülü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine takdim edilmiştir.

Günümüzde sosyal medya üzerinden çalışmalarını sürdüren Hafız Osman Bostancı aslen Bursa, İznik doğumludur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz