Orkun Kökçü

Orkun Kökçü Hollanda liginde forma giyen Türk asıllı futbolcudur. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Aralık ayında Hollanda, Haarlem’de dünyaya gelen genç futbolcu Orkun Kökçü baba tarafından aslen Afyonkarahisar, Emirdağ İlçesi nüfusuna bağlıdır. Kendisi gibi birlikte profesyonel futbol kariyerini sürdüren Ozancan isminde bir abisi vardır.

Futbol kariyerine Hollanda ekiplerinden Groningen alt yapısında başladı. Ardından Stormvogels 2014 yılında ise Feyenoord alt yapısına transfer oldu. Her geçen gün yükselen performans grafiği ile dikkatleri üzerine çeken başarılı futbolcu 2108 sezonunda ise Feyenoord takımı ile profesyonel sözleşme imzalamıştır. Boyu 1.75 cm, burcu ise Oğlak’tır.

Orkun Kökçü Milli takım kariyeri;

Fatih Terim tarafından ısrarla Milli takımı tercih etmesi için girişimlerde bulunulduğu belirtilmiştir. Bugüne kadar toplam 3 kez Hollanda U17 Milli takım formasını giydi. 5 kez Hollanda U18 Milli takım forması ile 2 gol, U19 Milli forması ile de 10 maçta 1 gol atmıştır. Ardından Milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanan Orkun Kökçü 9 Eylül 2019 tarihinde Türkiye U21 Milli takım formasını giyerek Türkiye Milli takımı ile kariyerini sürdürmüştür.

Fatih Terim hem abisi Ozancan’ı, hem de Orkun Kökçü’yü keşfetmiş ve Türkiye Milli takımına kazandırmayı başarmıştır.

Orkun Kökçü günümüzde Feyenoord takımında forma giymektedir. Çok genç yaşına rağmen günümüzde bir çok büyük kulübünde transfer listesinde yer alan genç futbolcuyu en son Manchester United takımının transfer etmek için girişimlerde bulunduğu belirtilmiştir.

Sağ kanat, sol kanat, orta sahanın ortası ve forvet arkası gibi bir çok mevkiide görev yapabilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz