Orhan Bıyıklı

Oyuncu Orhan Bıyıklı 7 kardeşten biri olarak 1985 yılında Kocaeli İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesinde dünyaya gelmiştir. Babası Aziz Bıyıklı’dır. Namık Kemal Lisesinde okuduğu dönemde tiyatro ile tanışmış ve tiyatro kulübüne tahil olmuştur. O dönemde babasına ait kıraathanede çalışmıştır. Kıraathaneye gelen insanları izlemek ve konuşmalarını dinlemek kendisi için bugün yaptığı mesleğe büyük fayda sağladığını belirtmiştir.

Lise döneminde gerçekleştirilen Liseler arası yarışmada en iyi erkek oyuncu seçilmiş ve sonrasında Kocaeli Şehir Tiyatrolarına girmiştir.
Sonrasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavına girmiş ve maddi sıkıntılar nedeni ile İstanbul Üniversitesini tercih etmiştir. O dönemde 50 Milyon’u olduğunu ve tüm parasını eğitimi için verdiğini anlatan Orhan Bıyıklı hem eğitimini sürdürmüş hemde konuk oyuncu olarak çalışmalara başlamıştır.

Hayat Bilgisi ve Arapsaçı dizilerinde rol aldıktan sonra Kollama dizisinde başrol oynamıştır. Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Beşinci Boyut, İyilik Kervanı, Ömre Bedel, Nizama Adanmış Ruhlar Ekip 1, Bekle Beni, Küçük Kadınlar, Hop Dedik, Şefkat Tepe, Kurtlar Vadisi Pusu, Küçük Gelin, Manda Yuvası ve Sungurlar gibi projelerde rol almıştır.

Başarılı oyuncu Orhan Bıyıklı Burcu Bıyıklı ile evlidir ve bu evliliğinden bir kızı vardır.

2017 yılının Temmuz ayında İzmit futbol ekiplerinden Amatör lig’de mücadele eden Bağdatspor takımının Başkanlık görevini üstlenmiştir. Ayrıca Kocaeli merkezde Altınoluk Pastanesi’nin sahibi olarak iş hayatınıda sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz