Orçun Ucal

0

Orçun Ucal son dönemde özellikle Fotoroman Kralı isimli tek kişilik komedi performansı ile büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Orçun Ucal Kimdir?

Orçun Ucal oyuncu, tiyatrocu, komedyen. 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Maltepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde eğitimini sürdürürken, Venezuella Performance ve Newyork Music Academy ile çalışma şansı yakalamıştır. Üniversite eğitimini derece ile tamamladıktan sonra, hayatına Tiyatro Alesta girmiştir, Tiyatro Alesta’nın kurucu isimlerinden biri olmuştur.

Erkek Parkı oyununda oynayan Ucal, Pınar Selek araştırması olan Sürüne Sürüne Erkek Olmak kitabını uyarlamış ve yönetmiştir. Ayrıca Örgü oyunu, Mine Söğüt romanı olan Beş Sevim Apartmanı’nı da uyarlayıp, yönetip oynamıştır.

Tutsana Ellerimi oyununda dramaturg olarak görev alan Ucal, Oya Başar‘ın oynadığı Plastik Aşklar oyununu yönetmiştir. Murat Uyurkulak romanı Delibo adlı eseri; uyarlayıp yönetmiş, Ece Temelkuran’ın romanı Bütün Kadın Kafası Karışıktır’ı da yöneten isim olmuştur.

Günümüz itibariyle Fotoroman Kralı oyununda tek kişilik komedi performansını sürdüren başarılı isim yakın zamanda, Beyaz Eşya filmi ekranlarda yer alacaktır.

Orçun Ucal Kaç Yaşında?

Orçun Ucal 35 yaşındadır. Doğum tarihi 29 Eylül 1987, doğum yeri İstanbul.

Resmi instagram hesabı @orcunucal ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz