Onur Erim

Onur Erim hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Onur Erim, İlköğretim ve Ortaokul tahsilini İstanbul’da tamamlamış ardından, Lise ve üniversite eğitimlerini Amerika New Jersey’de tamamlamıştır. New Jersey’de Seton Hall Üniversitesinde İktisat mühendisliği ve siyasal bilimler üzerine lisans eğitimi almıştır. Üniversite’nin ardından Washington D.C. (School of Political Campaign Managament) ve Çin’de Pekin Üniversitesinde (University of International Business and Economics) sürdürdüğü eğitimler ise siyasi seçim kampanyaları idaresi ve uluslararası ticaret konularında olmuştur.

1992 senesinde Beyaz Saray’da Başkanlık Sarayı Stajyeri olarak çalışmış, 1996 yılında da Clinton-Gore Başkanlık Seçim Kampanyası Etnik Seçmenler Masasında aktif görev almıştır. Finans sektöründe Moneywell Bank (ABD) Ticari Krediler Genel Müdürlüğü’ nün yanı sıra Global Capital Finance (ABD) Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2009 yerel seçimleri öncesi Türkiye’ye dönüş yapmış, Melih GÖKÇEK’in Seçim Danışmanı olarak çalışmalar gerçekleştirmiş, seçim sonrası Başdanışmanlık görevi teklif edilmiş ve 6 sene bu görevi sürdürmüştür.

Ulusal ve Uluslarası Siyaset Uzmanı Ekonomist, Seçim Kampanyası Uzmanı ve Yazar kimliği ile tanınmaktadır. Günümüzde sık sık televizyon ekranlarında canlı yayınlarda yer almaktadır.

25 sene gibi uzun bir süre Amerika’da yaşayan Onur Erim, Tuğba Çilem Uzumer ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz