Onur Aydın

İstanbul’da dünyaya gelen yönetmen, senarist ve film yapımcısı Onur Aydın, baba tarafından aslen Gümüşhane’lidir. Aslan burcudur.

Son dönemlerde siyaset dünyasındada sıkça ismini duyduğumuz Onur Aydın, İyi Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesidir.

1980 doğumlu Onur Aydın, Beşiktaş Etiler Lisesi ve Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Yayıncılığı bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde de eğitim almıştır.

Yönetmenlik yaptığı filmler, 2003 yılında Suçlu isimli kısa film, 2009 yılında Tuzak ve 2014 yılında Yağmur: Kıyamet Çiçeği sinema filmleridir.

Yüzleşme, Suçlu, Türkü Filmi, Girdap, Tuzak, Tövbeler Tövbesi ve Yağmur Kıyamet Çiçeği filmi ve dizilerinde senarist, Mezarcı sinema filminde ise Yapımcı olarak görev almıştır.

Yardımcı Yönetmen olarak ise Sururi, Sen Küçüksün, Türkü Filmi, Köprü, Taşa Yazılan Aşk, Kara Duvak, Adanalı, Girdap, Sakarya Fırat, Yeniden Başla ve Bir Hikayem Var filmlerinde görev yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz