Onur Akay

TRT repertuvarında bir çok eseri bulunan Onur Akay yazar, sunucu, şair, bestekar ve ses sanatçısıdır. İstanbul Üniversitesi Konservatuarı Türk Musikisi Nazariyatı bölümünde 6 yıl eğitim almış ardından Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Ses Eğitimi bölümü’nden mezun olmuştur.

Onur Akay Ankara’da dünyaya gelmiştir. Usta sanatçı Zeki Müren’in veliahtı olarak anılmaktadır. Annesi usta sanatçı Müşerref Akay’dır.

Eğitim hayatının ardından bir dönem Maltepe Kız Meslek Lisesi’nde diksiyon ve güzel Türkçe konuşma hocası olarak görev yapmıştır.

Bugüne kadar Türk Musikisinde Makamların Oluşması ve Seyir Tekniği ile Şiirleriyle Onur Akay adlı kitaplara imzasını atmıştır.

1997 yılında Bu Gece Kalıyorum, 2001 yılında ise İstanbul Ağlıyor isimli albümlerini müzik piyasasına sürmüştür. Ayrıca Mahallenin Muhtarları, Şöhretler Kebapçısı ve Oklarla Dans adlı projelerde oyuncu olarak yer almıştır.

90’lı yıllardan itibaren bir çok televizyon programına konuk olmuş, köşe yazarlığı yapmış, yarışmalara katılmış ve programlar sunmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz