Önder Selen

Önder Selen en son Yıldızlar Bana Uzak isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Usta oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Önder Selen Kimdir?

Önder Selen tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Ayrıca Televizyon program yapımcısı ve müzik direktörüdür. Toronto Üniversitesi Sinema Bölümü mezunu’dur. 16 sene program yapımcılığı ve sunucusu, müzik direktörlüğü yapmıştır. Testmen, Tek Başıma ve Yaparsam Ne Olur gibi televizyon programlarını sunmuştur.

Günümüze kadar bir çok sinema ve dizide rol alan usta isim, 2018 yılında Şahsiyet adlı dizide Mümtaz karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında Kuzgun isimli dizide ise mafya lideri Behram Adıvar karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Geçmişten günümüze bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır.
onder Selen5 jpg

Önder Selen Oynadığı Sinema ve Diziler:

Önder Selen en son Yıldızlar Bana Uzak adlı dizide rol almıştır. Dizide Furkan Andıç, Burcu Kıratlı, Gürkan Uygun, Murat Daltaban, İnanç Konukçu, Elifcan Ongurlar, Rami Narin, Evrim Doğan, Ela Yörüklü ve Goncagül Sunar gibi isimlerde oynamıştır. ATV ekranlarında yayınlanan Yıldızlar Bana Uzak dizisinde Halil Abi karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Halil Abi Kadir ve Murat’ın biricik Halil Abisi olarak bilinir. Görmüş geçirmiş, saf gözükür ancak hayattan dersini almıştır. Derdi olan Halil Abi’nin yanında kendisini bulur.
Yıldızlar Bana Uzak (Halil)
Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi (Sıtkı)
Hot Skull (Pilot)
Kuzgun (Behram Adıvar)
Şahsiyet (Mümtaz)
İçimdeki Hazine (Vakıf) (Sinema Filmi)
Günebakan (Dizi)
Mc Dandik (Yankoviç) (Sinema Filmi)
Otisabi (Yankoviç) (Dizi)
Bilim Yolcuları (Belgesel Dizi)
Flört (Sinema Filmi)


Resmi instagram hesabı @onder_selen ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz