Öncü Keçeli

0

Öncü Keçeli Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne atanan isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Öncü Keçeli Kimdir?

Öncü Keçeli Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü. ODTÜ Siyaset Bilimi Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise University of Kent at Canterbury’de uluslararası ilişkiler alanında tamamlamış, Bilkent Üniversitesi’nde siyaset bilimi doktorası yapmıştır.

Daha önce Yurt dışında Türkiye’nin Washington ve Bakü Büyükelçiliklerinde çalışmıştır. En son Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Nezdinde Daimi Temsilciliğinde Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne atanmadan önce Bakan Özel Müşavirliğinde Elçi-Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Keçeli, Ankara’da Bakan Özel Müşavirliği, Müsteşar Özel Müşavirliği, Müsteşar İkili Siyasi İlişkiler Yardımcılığı ve Orta Doğu Genel Müdür Yardımcılığı birimlerinde farklı görevlerde bulunmuştur.

Dışişleri Bakanlığında göreve başlamadan önce basın mensubu ve akademisyen olarak çalışmıştır.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü olarak görevini devralmadan önce, görevi Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi olarak atanan Büyükelçi Tanju Bilgiç yürütmekteydi.

Öncü Keçeli Kaç Yaşında?

Öncü Keçeli 46 yaşındadır. Doğum tarihi 1978, doğum yeri Ankara.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz