Onat Yiğit

Onat Yiğit (Da’Hakan) hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Ocak ayında Bartın’da doğmuştur. 6 yaşında Ankara’ya taşınıp eğitim hayatına burada başlamıştır. 11 yaşında rap müzik ile tanışıp, Kızılay’da freestyle ve battle organizasyonlarına katılmaya başlamıştır.

İlk profesyonel kayıtlarını 16 yaşında almaya başlayan Da’Hakan on sekiz yaşında arkadaşı Yiğit Koç ile BDG’yi kurmuştur. İlk profesyonel albümü olan “Truths 101” 2018 yılında BDG ile birlikte çıkmıştır. Tüm sözleri İngilizce olması ve protest, sert tarzı ile ilk dinleyişten itibaren dikkat çeken Onat Yiğit (Da’Hakan) 2019 yılında solo albümü olan “Okumuş Rapçi”yi çıkartmıştır. Albümde Neşet Kılıç ve OTP gibi büyük isimler de prodüksiyon bölümünde görev almıştır. Daha sonrasında “Vettel” “Going Down” ve en başarılı şarkısı olan “Yak” gibi tekliler de çıkaran müzisyen, şu günlerde The SCND ile “Daydreamers & Nonsmokers” grubunun bir parçasıdır.

TOBB Üniversitesi Nanoteknoloji Mühendisliği mezunudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz