Ömer Ustaömer

Ömer Ustaömer özellikle bilek güreşi sporu ile ilgilenen genç neslin oldukça ilgi gösterdiği bir isimdir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılmaktadır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ömer Ustaömer Kimdir?

Ömer Ustaömer Grafiker, Bilek Güreşi Antrenörü, Beden Eğitimi Öğretmeni. Eski bilek güreşi sporcusudur. Günümüzde bilek güreşi ile ilgili detaylı bilgiler vermekte, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapmaktadır. Ayrıca birebir ve online eğitimler ile de çalışmalarını sürdürmektedir. Asıl mesleği Grafiker. Uzun süre web grafikerliği ve matbaa grafikerliği yaptığını dile getirmiştir. Bir çok programı iyi kullandığını belirten ünlü isim 2.5 ay kadar Beden Eğitimi öğretmenliği yapmış ancak hanımının o dönem geçirdiği bir rahatsızlık sonrası mesleğini bırakmak zorunda kalmıştır.

Birçok Türkiye şampiyonu ve milli sporcu yetiştiren Ustaömer, 16 Türkiye birincilik, 60+ Türkiye genelindeki turnuvalarda birincilik ve Asya ikinciliği yaşamış bir isimdir.

Ömer Ustaömer Nereli?

Ömer Ustaömer aslen baba tarafından Trabzon’ludur. Ancak ailesinin çok uzun yıllar önce İstanbul’a taşındığını ve doğma büyüme İstanbul’lu olduğunu belirtmiştir. Trabzon’a ise sadece bir kaç kez gitme şansı elde ettiğini dile getirmiştir.

Ömer Ustaömer Boyu, Kilosu

Ömer Ustaömer 1.84 cm boyunda ve 102 kilo ağırlığındadır.

Ömer Ustaömer Kaç Yaşında?

Ömer Ustaömer 42 yaşındadır. Doğum tarihi 1980, ancak doğum tarihi gün ve ay olarak bilinmemektedir.

Ömer Ustaömer Eğitim Hayatı, Mezuniyet

Ömer Ustaömer Sakarya üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunudur. Ayrıca 2 yıllık Dumlupınar Üniversitesi İthalat İhracat Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Ömer Ustaömer Gözüne Ne Oldu?

Ömer Ustaömer gözüne ne olduğu ile ilgili esprili bir dille cevap vermiştir. Spor hayatını anlattığı bir video da spor hayatına 9 aylıkken başladığını belirtmiştir. 9 aylıkken 2. kattan merdiven boşluğuna atlayarak spor hayatına başladığını dile getirmiştir. Annesinin onu bir kadına emanet ettiğini ancak kadının ilgisizliği sebebi ile böyle talihsiz bir olay yaşamıştır. Olayın ardından kolu kırılmış, gözüne manevi perde inmiştir. 4 yaşında gözünün hep kapalı olduğun fark etmişler ve doktora götürmüşler, doktor gözünün görmemeye başladığını ve gözünün görme yetisinin gerilediğini belirtmiştir. Sonrasında iki kez ameliyat olmuştur. 15 yaşındayken gözüne lens takılmıştır.

Türkiye’de günümüze kadar toplam 16 kez Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonluğu yaşamıştır. 30 seneye yakın zamandır bilek güreşi sporu ile ilgilenmektedir. Online uzaktan eğitim, birebir eğitim vererek bilek güreşini gençlere sevdirmeye devam ediyor. Kısa bir süre mezun olduğu üniversite sonrasında öğretmenlik serüveni olmuştur.

Evli olan başarılı isim mütevazi kimliği, karakteri ve yaptığı eğitici paylaşımlar ile her kesimden büyük ilgi ve takdir görmektedir. Evli olan Ustaömer’in üç kız evladı vardır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @omerustaomer ‘dir. Youtube video kanalı ise @ömerustaömer ‘dir.

Biceps antrenmanları büyük ilgi gören Ustaömer, salonu nerede diye aratılıyor. Tuna Tavus ve daha bir çok ünlü içerik üreticisi ile de bir araya gelerek antrenman ve eğitim videoları hazırlayıp sunmuştur.

Ömer Ustaömer Biceps Ölçüleri:

Ömer Ustaömer’in antrenman öncesi biceps ölçüsü 45 cm, antrenman sonrası ise ortalama 48 49 cm aralığında değişebilmektedir.

Sizler için başarılı sporcunun vikipedi sayfasını hazırladık, yorum yapmayı unutmayın!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz