KimNereli.net

Ömer Turan

Ömer Turan Kimdir?

Ömer Turan
Gerçek adı: Ömer Turan
Doğum Tarihi: 1972 (47 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Meslek: Ekonomist Gazeteci Yazar
Doğum yeri: Çivril Denizli

Ömer Turan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ömer Turan hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Siyaset Bilimci, UAİ Uzmanı, Tarihçi, ekonomist, yazar, mütercim ve gazeteci kimlikleri ile tanınmaktadır. 1972 yılında Deniz Çivril’de dünyaya gelen Ömer Turan anne tarafından aslen Trabzon, baba tarafından ise aslen Denizli Çivril’lidir.

19 yaşına kadar yaşantısını Çivril’de sürdürmüş ve Lise sona kadar Çivril’de okumuştur. Ardından ailesi ile birlikte 1986 yılında Kanada’ya (Quebec) yerleşmiştir. 2013 senesine kadar yaşantısını Kanada’da sürdüren Ömer Turan’ın hem Türk, hemde Kanada vatandaşlığı vardır. Kanada’ya Rockefeller yada başka bir gizemli yapı bursu ile değil, Kanada da işçi olan rahmetli annesi ve babasını sayesinde gittiğini, Almanyadaki milyonlarca gurbetçi gibi bir işçi çocuğu olduğunu belirtmiştir.


Fransızca eğitim almış ve iki senelik koleji tamamlamış UQAM Üniversitesi Siyasal Bilimler Bölümünde yüksek öğrenimini bitirmiştir. Tarih üzerine ise Yüksek Lisans yapmıştır. Mezun olduğu üniversitede iki sene asistan olarak görev yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Doktora eğitimine başlamıştır. Bir süre Kanal 7, Ülke Tv ve Tv 24 ekranlarında yorumcu olarak yer almıştır.

Televizyon kariyeri ile birlikte aynı zamanda yazı ve çeviri çalışmalarında bulunmuş, Fransızca’dan çeviriler yapmıştır. 20. Yüzyıl siyasi tarihi başta olmak üzere bir çok eser çevirmiş, Ortadoğu, Filistin-İsrail sorunu ve İslami hareketler üzerine kitaplar yazmıştır. 2003 yılında Kanada’da yoğun bir İngilizce eğitimi almıştır. UQAM’da tarih bölümünün ardından 2. üniversite / lisans diploması, ayrıca üniversitede uluslarası ekonomi eğitimi almıştır. UQAM üniversitesinde 2 sene asistanlık yapmıştır. Ulusal yayın yapan tv’lerde siyasi analist yada stratejist olarak iç ve dış politika üzerine siyasi yorumculuk yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Etiketler:

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ömer Turan
Gerçek adı: Ömer Turan
Doğum Tarihi: 1972 (47 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Meslek: Ekonomist Gazeteci Yazar
Doğum yeri: Çivril Denizli
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

401.661 kez okundu

2.

Beren Saat

394.774 kez okundu

3.

Fuat Güder

316.586 kez okundu

4.

Tarık Akan

296.895 kez okundu

5.

Tarkan

231.872 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

228.551 kez okundu

7.

Volkan Demirel

225.247 kez okundu

8.

Emre Mor

200.062 kez okundu

9.

Azad Yılmaz

198.535 kez okundu

10.

Ersay Üner

195.557 kez okundu