KimNereli.net

Ömer Lütfü Avşar

Ömer Lütfü Avşar Kimdir?

Ömer Lütfü Avşar
Gerçek adı: Ömer Lütfü Avşar
Doğum Tarihi: 1966 (54 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Avukat
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Hukuk
Doğum yeri: Kırıkkale

Ömer Lütfü Avşar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

1964 yılında dünyaya gelen hukukçu, avukat Ömer Lütfü Avşar Kırıkkale doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Ömer Lütfü Avşar baba tarafından aslen Hatay Belen’lidir.

1989 yılında üniversite mezuniyetinin ardından askerliğini tamamlamış, döndüğünde Ankara Barosunda staj yapmıştır. Kazandığı hakimlik sınavı sonrası memuriyet atamasından istifa etmiş ve Ankara Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmıştır.

1992 yılında Avşar Hukuk Bürosu’nu kurmuş ve meslektaşları ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Yine kurucusu olduğu Avşar Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.

Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı ile çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu, mütevelli heyet üyeliği ve başkanlığı. Enstitü Dergisi imtiyaz sahipliği yapmış olup halen Hukuk Akademisi Derneği yönetim kurulu başkanlığı yapan Ömer Lütfü Avşar evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Günümüze kadar bir çok dergi ve ortak yazım kitaplarda makale ve yazıları yayımlanmıştır.

YORUMLAR

Yazıya 5 yorum yapılmış.

 1. Muammer ÇEVİK 17 Ekim 2019

  Sayın Ömer Lütfü Avşar,bilgili,çok iyi niyetli, yapıcı,olumlu fikirleri olan bir insansınız.Size saygı duyuyorum.
  Amma;karşınızdaki insanlar da,öylemi,öyle olmadıklarının tabiki farkındasınız.Bu kişilerin derdinin Türkiye olmadığı,sadece körü körüne bir kişiyi savunmaktan ibaret bir amaçlarının olduğunu,gerçeği görmek, bulmak,ülke menfaatlerini savunmak gibi bir dertleri olmaktan ziyade,sadece bir kişinin haklı haksız doğru yanlış arkasında durmak anlayışları olduğununun tabiki sizde farkındasınız.
  CNN denen o sevimsiz ortamda o sevimsiz program yöneticisininde ayni minval üzere olduğunun bu insanlarla birlikte olduğunun eminim farkındasınız.
  Zira,vasat altı zeka sahibi birisi bile bu yanlı yönetim ve kişileri anlıyabiliyor.
  Bu gerçeğe rağmen,benim anlıyamadığım,niçin bukadar anlayışlı,hoşgörülü olabiliyorsunuz!!!!!!! bu davranış biçiminizin temiz,doğru,ülke menfaatine görüşlerinizin yapıcı neticelerinden ziyade aksüamel oluyor.
  Hiç değilse o yönetici sevimsiz ikiyüzlüye birkaç söz söyleyip programı terkedersiniz.İnanın maksadınızı daha iyi anlatmış olursunuz.
  Zira yöneticiye!!!!!!! ve o katılımcılara anlatamazsınız (çünkü apaçık,anlıyorlar amma anlamak istemiyorlar) saygılarımla Muammer ÇEVİK

 2. İrfan Kaya 4 Aralık 2019

  Ömer Lütfü Avşar’ı CNN’de dinlemekteyim. Bu şahıstan rahatsızlık duymamam imkansız. Durmadan işine gelmeyen konuşmacıların sesini boğmak için laf kalabalığı yapıyor. İnsan biraz mert olmalı.

 3. Selimgüler 31 Ocak 2020

  Tv lerce tartıştığınız kişilerı size yakıştıramıyorum.lütfen bukişilele proğramlara çıkmayın.Sevgiler.

 4. Fehmi Serim 21 Mart 2020

  CNN benzeri Merkez Akım’mı diyorlar, televizyonlarda her akşam karşıt görüşlü iki takım kurup adeta maç yaptırıyorlar. Amaç reytig ile para kazanmak. İnsanlar tribünde takım tutar gibi safını belirliyor. Bu programlar topluma fayda değil zarar veriyorlar. Eskiden okullarda münazaralar vardı. Şimdi açık oturumlar o münazaalar kadar bile üretken değil.

 5. abbas bostan 23 Mayıs 2020

  Ya anlamıyorum sayın hakan bayrakçının dediği gibi ülke bir teknoloji üretmiş bu bile nasıl değersizleştiririz diye çabalayan. insanlar cahilde değil cahil değilse ne o zaman… ama bunu yine aynı cenahtan kişiler yanlışlığını bildiği halde alkışlıyor ya siz kimsiniz hangi ülkede yaşıyorsunuz bu kadar kör bu kadar nasırlaşmış bir zihniyet ve idoloji olur mu bu kadar mı insanı kör eder

Ömer Lütfü Avşar
Gerçek adı: Ömer Lütfü Avşar
Doğum Tarihi: 1966 (54 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Avukat
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Hukuk
Doğum yeri: Kırıkkale
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

494.786 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

484.237 kez okundu

3.

Beren Saat

423.181 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

393.922 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.342 kez okundu

6.

Tarkan

258.516 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.800 kez okundu

8.

Emre Mor

215.108 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

214.073 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.394 kez okundu