Ömer Lütfü Avşar

5

1964 yılında dünyaya gelen hukukçu, avukat Ömer Lütfü Avşar Kırıkkale doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Ömer Lütfü Avşar baba tarafından aslen Hatay Belen’lidir.

1989 yılında üniversite mezuniyetinin ardından askerliğini tamamlamış, döndüğünde Ankara Barosunda staj yapmıştır. Kazandığı hakimlik sınavı sonrası memuriyet atamasından istifa etmiş ve Ankara Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmıştır.

1992 yılında Avşar Hukuk Bürosu’nu kurmuş ve meslektaşları ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Yine kurucusu olduğu Avşar Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.

Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı ile çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu, mütevelli heyet üyeliği ve başkanlığı. Enstitü Dergisi imtiyaz sahipliği yapmış olup halen Hukuk Akademisi Derneği yönetim kurulu başkanlığı yapan Ömer Lütfü Avşar evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Günümüze kadar bir çok dergi ve ortak yazım kitaplarda makale ve yazıları yayımlanmıştır.

5 Yorumlar

 1. Sayın Ömer Lütfü Avşar,bilgili,çok iyi niyetli, yapıcı,olumlu fikirleri olan bir insansınız.Size saygı duyuyorum.
  Amma;karşınızdaki insanlar da,öylemi,öyle olmadıklarının tabiki farkındasınız.Bu kişilerin derdinin Türkiye olmadığı,sadece körü körüne bir kişiyi savunmaktan ibaret bir amaçlarının olduğunu,gerçeği görmek, bulmak,ülke menfaatlerini savunmak gibi bir dertleri olmaktan ziyade,sadece bir kişinin haklı haksız doğru yanlış arkasında durmak anlayışları olduğununun tabiki sizde farkındasınız.
  CNN denen o sevimsiz ortamda o sevimsiz program yöneticisininde ayni minval üzere olduğunun bu insanlarla birlikte olduğunun eminim farkındasınız.
  Zira,vasat altı zeka sahibi birisi bile bu yanlı yönetim ve kişileri anlıyabiliyor.
  Bu gerçeğe rağmen,benim anlıyamadığım,niçin bukadar anlayışlı,hoşgörülü olabiliyorsunuz!!!!!!! bu davranış biçiminizin temiz,doğru,ülke menfaatine görüşlerinizin yapıcı neticelerinden ziyade aksüamel oluyor.
  Hiç değilse o yönetici sevimsiz ikiyüzlüye birkaç söz söyleyip programı terkedersiniz.İnanın maksadınızı daha iyi anlatmış olursunuz.
  Zira yöneticiye!!!!!!! ve o katılımcılara anlatamazsınız (çünkü apaçık,anlıyorlar amma anlamak istemiyorlar) saygılarımla Muammer ÇEVİK

 2. Ömer Lütfü Avşar’ı CNN’de dinlemekteyim. Bu şahıstan rahatsızlık duymamam imkansız. Durmadan işine gelmeyen konuşmacıların sesini boğmak için laf kalabalığı yapıyor. İnsan biraz mert olmalı.

 3. CNN benzeri Merkez Akım’mı diyorlar, televizyonlarda her akşam karşıt görüşlü iki takım kurup adeta maç yaptırıyorlar. Amaç reytig ile para kazanmak. İnsanlar tribünde takım tutar gibi safını belirliyor. Bu programlar topluma fayda değil zarar veriyorlar. Eskiden okullarda münazaralar vardı. Şimdi açık oturumlar o münazaalar kadar bile üretken değil.

 4. Ya anlamıyorum sayın hakan bayrakçının dediği gibi ülke bir teknoloji üretmiş bu bile nasıl değersizleştiririz diye çabalayan. insanlar cahilde değil cahil değilse ne o zaman… ama bunu yine aynı cenahtan kişiler yanlışlığını bildiği halde alkışlıyor ya siz kimsiniz hangi ülkede yaşıyorsunuz bu kadar kör bu kadar nasırlaşmış bir zihniyet ve idoloji olur mu bu kadar mı insanı kör eder

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz