Ömer Konakçı

0

Ömer Konakçı Erciyes Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü’nde eğitim görmektedir. 9. @malatyafilmfest Kısa Film Programlar Koordinatörü, tiyatroda emekçi, sinema da oyuncu.

1983 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen başarılı isim aslen Malatya doğumludur. İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme bölümü mezunudur. Malatya Sahne Sanatları Merkezi Derneğini kuran Ömer Konakçı, Malatya’nın İlk ve Tek Açık Hava Tiyatrosunu açan isim olmuştur.

2011 döneminde Malatya Polis Meslek Yüksek Okulunda ve Malatya Gençlik Spor İl Müdürlüğünde tiyatro kursları açarak öğrenciler yetiştirmiştir. Daha sonra 4 sene Malatya Halk Eğitim Merkezinde tiyatro usta öğreticisi olarak çalışmıştır.

Ömer Konakçı görevleri:

Malatya Usta Öğreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma derneği ile Malatya Sahne Sanatları Merkezi kurucu dernek başkanlığı.
Malatya Kültür Sanat ve Turizm dernek kurucu üyeliği.
Malatya Genç Müsaid, Malatya Belediyesi Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi, Gençlik Merkezi, Makied, Yepgem vb. sivil toplum kuruluşlarında yönetici üye.
2014 Malatya’nın yerel kanalı Zer Tv’de programlar müdürlüğü.
2015 Malatya Büyükşehir Merkez Belediyelerinden Yeşilyurt Belediyesinde belediye tiyatrosunu kurarak genel sanat yönetmenliği ve belediye başkanı sanat danışmanlığı.

Oyunculuk kariyeri:

Ömer Konakçı 2018 senesinde Zifir-i Azap, 2020 yılında ise Zir-i Cin adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

2021 yılında ise Kanal D dijital platformlarında yayınlanması planlanan Girift adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz