Ömer Kavili

0

Ömer Kavili aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

20 Haziran 1960 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1987 yılında mezun olmuştur. 12 Ocak 1989 yılından bu yana serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1998 yılında Avukat Hakları Merkezi’nin ilk kurucusu olan isimdir.

Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Avukat Ömer Kavili aslen Malatya, Yeşilyurt’ludur. En son İstanbul Üsküdar’da bulunan hukuk bürosunda çalışmalarını sürdürmüştür.

Ömer Kavili Neden Tutuklandı?

04 Ekim 2018 tarihinde Silivri’de Grup Yorum üyelerinin yargılandığı davayı Nadide Özdemir ile birlikte takip eden Kavili hakimin şikayeti üzerine gözaltına alındığı belirtilmiştir. Kamu Görevlilerine direndiği, Mahkeme Başkanı Ersin Özarslan ile münakaşaya girerek ona onursuz diye hakaret ettiği iddia edilmiştir. Ardından Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmasına karar verildiği açıklanmıştır.

Kararın sonucunda, Eyleminin amacının kutsal savunma hakkı olmadığı, aksine ters psikoloji ile müvekkilini ve kendisini mağdur göstererek haklı çıkmaya çalıştığı. Şüphelinin eyleminin müdafisi olduğu davayı sulandırmaya çalıştığı, amacının halkın gözünde Yargının ve Mahkemelerin itibarsızlaştırmak olduğu gerekçe gösterilmiştir. Avukat arkadaşı Nadide Özdemir’in ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz