Ömer Fethi Gürer

0

1957 doğumlu Ömer Fethi Gürer Bor Zafer İlkokulu, Bor ŞNP Ortaokulu, Balıkesir Bandırma Endüstri Meslek Lisesi, Niğde Meslek Yüksek Okulu son olarak Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Günümüzde kadar CHP Bor İlçesi Gençlik Kolları Başkanlığı, Adana DESYÖD Başkanlığı ve Adana CHP İL Gençlik Kolları Sekreterliği yapmıştır.

Mezun olduktan sonra Adana Çukobirlik İplik fabrikasında çalışma hayatına atılan Ömer Fethi Gürer tekstil işçileri sendikası Çukobirlik Sendikası kurucuları arasında yer almıştır. Daha sonra yapılan seçimlerde ciddi bir fark ile Şube Başkanı olmuştur. CHP İşçi Komite Başkanlığıda yapan Ömer Fethi Gürer Adana SODEP kurucu üyelerindendir.

1984 yılında SHP İlçe Yöneticisi olmuş ardından İlçe Sekreteri olarak görevini sürdürmüş 1992 yılında ise Tekstil Sendikası Türkiye Örgütlenme Müdürlüğü görevini devralmıştır.

2009 senesinde CHP Bor Belediye Başkan adayı olarak seçimlere giren Gürer parti oylarını üç kat arttırdı. 2011 senesinde Kartal Belediyesinde danışman olarak göreve başlamış ardından Özel Kalem Müdürü ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmüştür.

Aslen Niğde’li olan Ömer Gürer memleketini anlatan Niğde Kapadokya Başkenti Kitabı, Niğde Spor Tarihi Kitabı, Niğde Şaka Fıkra Söylence kitabını, Bor Şehri Kitabını, Kızılca Bektiklerin Yurdu ve Niğde Siyaset Tarihi isimli kitaplara imzasını atmıştır.

Bir dönem Hürriyet Haber Ajansı, Cumhuriyet, Güneş, Günaydın gazeteleri Niğde ve Bor Muhabirliği yapan Fethi Gürer’in Niğde İli ile ilgili ulusal ve yerel basında yayınlanmış 5000’i aşkın makalesi bulunmaktadır. Spor ile iç içe olan Ömer Fethi Gürer bir çok amatör spor kulüplerin başkanlığını yapmıştır.

Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır. 2015 yılında Türkiye genel seçimleri’nde CHP Niğde milletvekili olarak meclisteki yerini almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz