Ömer Döngeloğlu

Ömer Döngeloğlu hakkında merak edilen aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kitapları, kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı. Aslen nereli? kaç yaşında neden öldü? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tv kanallarında yapmış olduğu dini programlar ile tüm Türkiye’nin tanıdığı yazar, ilahiyatçı ve sunucu Döngeloğlu’nun 5 evladı vardır. 1968 yılında dünyaya gelmiş, tüm kaynaklarda 1 Ocak doğumlu olarak belirtilmekte bu nedenle burcu kesin olmamakla birlikte Oğlak’tır.

Zile Altınyurt İlköğretim, Zile İmam Hatip Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. İngilizce ve Arapça dillerine hakimdir. Ömer Döngeloğlu aslen Tokat Zile’lidir. Uzun dönem Zile’de İmam Hatip olarak görev yapmıştır.

Özellikle Ramazan ayında, iftar, sahur ve özel dini günlerde paylaştığı İslami bilgiler ile Müslümanların bilgilenmesi ve faydalanması adına yaptığı programlar ile başarılı yayın hayatını uzun süre devam ettirmiştir. Uzun seneler Kanal 7 ekranlarında yaptığı programlar ile tüm Türkiye’nin sevgisini kazanmıştır.

2000 yılında Hz. Peygamberin İzinde, 2012 yılında Peygamberimizin Dostları, 2014 yılında Allah Resulünü Görenler, Dillerden Düşmeyen 100 Dua; Sözün Miracı Dua ve Mus’ab b. Umeyr isimli 6 kitap yazmıştır.

2020 yılının Nisan ayında Koronavirüs testi pozitif çıkmış ve İstanbul Başakşehir’de hastanede yeni tip koronavirüs tedavisine başlanmıştır. Ancak 3 Mayıs 2020 tarihinde tüm dünyada yaşanan Koronavirüs salgınında, salgın sebebi ile 52 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz