Oksy Avdalyan

Oksy Avdalyan 28 Oca 2022 Youtube üzerinden yayınlanan Asa – Xosa / Ասա – Խոսա isimli parçası ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Başarılı sanatçı hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Oksy Avdalyan Kimdir? Nereli?

Oksy Avdalyan besteci ve şarkıcı Aslen doğma büyüme Ermenistan Erivan’lıdır. Günümüzde de yaşantısını memleketi Erivan’da sürdürmektedir. Özellikle seslendirdiği Asa-Xosa, Mahana ve Hamadzayn Em gibi şarkıları ile tanınmaktadır.

Uzun süredir internet üzerinden müzik yapan ve klip çalışmalarını yayınlayan Oksy Avdalyan, 2019 yılından bu yana profesyonel olarak şarkı söylemektedir. Ülkesi Ermenistan’da bir hayli ünlü olan sanatçı, son zamanlarda dünyadada hatırı sayılır bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.

3 Mart 2019 tarihinde ilk müzik videosu ‘Sers mexq em hamarelu’ müzik severler tarafından büyük bir ilgi görmüş, Youtube gönderisi bir anda hit olmuş ve kısa sürede 22 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşmıştır. Bu büyük çıkış sonrası seslendirdiği her şarkı milyonların üzerinde dinlenme sayısına ulaşmıştır.

Şarkıları Spotify dahil bir çok kaynakta dinlenmektedir.

Müzik kariyerinin yanı sıra moda ile de yakından ilgilenmektedir. Günümüze kadar bir çok tasarım markası ile işbirliği yapmıştır. Ayrıca Oksy Avdalyan Fashion isimli kendi organizasyon şirketine sahiptir.
Oksy Avdalyan6

Oksy Avdalyan Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Oksy Avdalyan bazı kaynaklara göre Ermeni asıllı sanatçının tam kesin olmamakla birlikte 28 yaşında, 1995 doğumlu olduğu belirtiliyor. Boyu 1.75 cm, kilosu ise 58’dir. Güzel sanatçı seyahat etmekten, müzik dinlemekten ve moda ile ilgilenmekten büyük keyif almaktadır. Sık sık İspanya ve Fransa dahil bir çok ülke ziyareti ve gezilerinde bulunmaktadır.

Resmi instagram hesabı @oksyavdalyan ‘nın günümüz itibariyle 253bin civarında takipçisi bulunuyor. Resmi youtube video kanalı ise OksyAvdalyan. Youtube video kanalında ise abone sayısı günümüz itibariyle 272 B civarındadır. Sanatçının kanalında seslendirdiği Hamadzayn em, Asa – Xosa, Mahana, Karcum Es Te Qar Em, Hayastan@ mer, Sers Mexq em hamarelu gibi video klip çalışmaları yer alıyor.


Oksy Avdalyan7

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz