Oğuz Alper Öktem

Oğuz Alper Öktem hakkında merak edilen eğitim ve iş hayatı. Kısaca kariyeri, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Oğuz Alper Öktem Eğitim hayatı;

4 yıllık Lisans programını 3 senede Onur Derecesi ile Chicago Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ardından en saygın okulları arasında yer alan London Scholl of Economics’te Siyasal Ekonomi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Bursu olarak eğitimlerini tamamlamış ardından, dünyanın en büyük şirketlerinden birisine, ülkemizin standartlarına göre oldukça yüksek sayılacak bir maaş ile işe girmiştir.

İş hayatı;

Bir süre sonra Ülkeme borcum var diyerek Türkiye’ye dönüş yapmıştır. İlk olarak bir start up girişimi başlatmış, yabancı sermaye bulmuş, 2 ay içinde çoğu beyaz yakalı olmak üzere 140 kişiye istihdam sağlamıştır.

Her ne kadar zarar ettiğini açıklasada Türkiye’nin geleceğine ve kurduğu iş modelinin iyi bir model olduğunu yatırımcılarına açıklamıştır.

İstanbul’da sokaklarda gördüğümüz, elektrikli scooter iş modelinin kurucusu’dur. Mantığı 0 ile 5 kilometre arasındaki yolculukları bize otomobilsiz yaptırmaktır.

Martı’nın kurucusu ve CEO’su olarak iş hayatını sürdüren Alper Öktem, büyük kısmı Türkiye’de üretilecek olan yeni elektrikli scooter modelinin isminin Anadolu 1 olacağını açıklamıştır. Anadolu 1’in İstanbul’a özel olarak tasarlandığını belirtmiştir.

Günümüz itibariyle Martı’nın, İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir ve Yalova’da hizmet verdiğini dile getiren başarılı girişimci, kısa zaman sonra yurt dışında da hizmet vermek istediklerini aktarmıştır.

Maalesef henüz tüm araştırmalarımıza rağmen aslen nereli olduğu? doğum yeri ve medeni durumu gibi merak edilen kişisel bilgilerine ulaşılamamıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz