KimNereli.net

Oğuz Alper Öktem

Oğuz Alper Öktem Kimdir?

Oğuz Alper Öktem
Gerçek adı: Oğuz Alper Öktem
Doğum Tarihi: 1991 (29 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Meslek: Girişimci İş Adamı

Oğuz Alper Öktem Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Oğuz Alper Öktem hakkında merak edilen eğitim ve iş hayatı. Kısaca kariyeri, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Oğuz Alper Öktem Eğitim hayatı;

4 yıllık Lisans programını 3 senede Onur Derecesi ile Chicago Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ardından en saygın okulları arasında yer alan London Scholl of Economics’te Siyasal Ekonomi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Bursu olarak eğitimlerini tamamlamış ardından, dünyanın en büyük şirketlerinden birisine, ülkemizin standartlarına göre oldukça yüksek sayılacak bir maaş ile işe girmiştir.

İş hayatı;

Bir süre sonra Ülkeme borcum var diyerek Türkiye’ye dönüş yapmıştır. İlk olarak bir start up girişimi başlatmış, yabancı sermaye bulmuş, 2 ay içinde çoğu beyaz yakalı olmak üzere 140 kişiye istihdam sağlamıştır.

Her ne kadar zarar ettiğini açıklasada Türkiye’nin geleceğine ve kurduğu iş modelinin iyi bir model olduğunu yatırımcılarına açıklamıştır.

İstanbul’da sokaklarda gördüğümüz, elektrikli scooter iş modelinin kurucusu’dur. Mantığı 0 ile 5 kilometre arasındaki yolculukları bize otomobilsiz yaptırmaktır.

Martı’nın kurucusu ve CEO’su olarak iş hayatını sürdüren Alper Öktem, büyük kısmı Türkiye’de üretilecek olan yeni elektrikli scooter modelinin isminin Anadolu 1 olacağını açıklamıştır. Anadolu 1’in İstanbul’a özel olarak tasarlandığını belirtmiştir.

Günümüz itibariyle Martı’nın, İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir ve Yalova’da hizmet verdiğini dile getiren başarılı girişimci, kısa zaman sonra yurt dışında da hizmet vermek istediklerini aktarmıştır.

Maalesef henüz tüm araştırmalarımıza rağmen aslen nereli olduğu? doğum yeri ve medeni durumu gibi merak edilen kişisel bilgilerine ulaşılamamıştır.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Gülizar Özden Türk 23 Haziran 2020

    Bu Bey oturduğu evin kirasını , aidatını ödeyemiyor kendisine ihtar çekilmesine rağmen. Ne diyelim.

Oğuz Alper Öktem
Gerçek adı: Oğuz Alper Öktem
Doğum Tarihi: 1991 (29 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Meslek: Girişimci İş Adamı
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

498.806 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

493.765 kez okundu

3.

Beren Saat

424.510 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

398.873 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.923 kez okundu

6.

Tarkan

259.604 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.470 kez okundu

8.

Emre Mor

215.713 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.072 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.986 kez okundu