Oğulcan Güzeller

Oğulcan Güzeller hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kaç yaşında? nerede doğdu? eğitim, rol aldığı diziler, sinema filmleri kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu günümüzde yaşantısını İspanya’nın Madrid şehrinde sürdürmektedir. Eğitim hayatını da İspanya’da tamamladığı belirtilen Oğulcan Güzeller, Lise döneminde iken tiyatro ile tanışmıştır. Lise eğitiminin ardından Türkiye’de Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır.

Bu okulda başladığı eğitimine akabinde, İspanya Kraliyet Dramatik Sanatlar Akademisi’nde devam etmiştir. Konservatuvarın son yılında Madrid’de mezun olmuş, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimine devam etmiştir. Oyunculuğun yanı sıra müzik ile ilgilenmekte, Atacapaca adında bir müzik grubu vardır. Oyunculuk yapmadığı zamanlarda hayatını müzik yaparak sürdürdüğünü dile getirmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini La Que Se Avecina adllı bir İspanyol yapımı dizi ile gerçekleştirmiştir. En son dünyayı kasıp kavuran ve ciddi bir izleyici kitlesine ulaşan Netflix, dünyaca ünlü dizisi La Casa De Papel’in oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Başarılı oyuncu La Casa De Papel dizisinde Osman karakterine hayat vermiştir. Dizide işkenceci bir Türk olarak rol almıştır. Bilindiği üzere dizinin başrolünde dünyaca ünlü oyuncu Alvaro Morte yer almaktadır.

Türkiye’de de sık sık bir çok proje için kendisine teklifler iletilmiş olsada henüz herhangi bir dizi ve sinema projesinde rol almadığını dile getirmiştir.

Maalesef henüz çok merak edilen aslen nereli olduğu? boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır. Başarılı oyuncunun evli olduğu belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz