Nurşin Ateşoğlu

1960 doğumlu Prof. Nurşin Ateşoğlu Profesör kimliğinin yanı sıra, akademisyen ve siyaset bilimcidir. Balık burcudur. Baba tarafından aslen nereli olduğu ve doğum yeri bilgilerine ulaşılamamıştır.

1979 senesinde Amerika, New York Eyalet Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölümününü tamamlamış, ardından Yüksek Lisans yapmıştır. 1992’de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler bölümünde Doktora yapmıştır.

1983 ve 1992 seneleri arasında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmış, 1992 ile 1995 arasında ise öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Daha sonra Yard. Doç, Doçent ve Profesör ünvanlarını almıştır. 1 sene Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Merkezi başkan yardımcılığı, Bölüm başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Nurşin Ateşoğlu son dönemlerde televizyon ekranlarında bir çok canlı yayın tartışma programlarında konuşmacı olarak ekran severlerin karşısına çıkmaktadır.

En son Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi dekanlığı görevini sürdüren, Nurşin Güney ayrıca Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde güvenlik ve nükleer enerji uzmanı olarak çalışmaktadır.

Orta Doğu, Amerika dış politikası, güvenlik çalışmaları, silahların kontrolü ve silahsızlanma, NATO ve Avrupa Birliği üzerine bir çok kitap, bilimsel makale ve analize imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz