Nursel Köse

Paramparça Dizisi’nin Keriman karakterini canlandırarak kendisine büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran Nursel Köse 1 Ocak 1970 doğumludur. Nursel Köse bugüne kadar bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır aslen Malatya’lıdır.

Köln Üniversitesi`nde Mimarlık okumuş ve kısa bir sürede olsa mimar olarak çalışmıştır. Kaçma Birader isimli sinema filminde Züleyha karakterini canlandırmıştır.

Nursel Kösenin eşi Alman Kemancı Ulrich Mertin’dir. Bugüne kadar Yasemin, Anam, Juls Freundin, Savannah, Ohne Ende Liebe, Contradicciones, Kebab Connection, Eine Andere Liga, Yaşamın Kıyısında, Tatort Hamburg, Die Fremde Ayrılık, 7. Avlu, Dedeler İyisini Bilir, München 7, Gassal, 300 Worte Deutsch, Kuzu, Kafkas, Sessiz Gece, Yeni Başlayan için Türkçe, Kartallar Yüksek Uçar, Kavak Yelleri, Kalpsiz Adam, Mordkommission İstanbul, Kış Masalı, Karanlığın Gözleri, Al Yazmalım, Kötü Yol ve Paramparça gibi bir çok projede rol almıştır. Yazarlık yönü ilede ön plana çıkan Nursel Köse’nin Soytarı Özgürlüğü isimli birde kitabı vardır.

2017 yılında ise Star Tv’de yayınlanan Avlu dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz