Nureddin Nebati

Nureddin Nebati Adalet ve Kalkınma Partisi 24. Milletvekili. Hakkında merak edilen sorular, kimdir? aslen nereli?, kaç yaşında? evli mi? siyaset ve kısaca hayatı, biyografisi.

1964 yılında dünyaya gelen Nureddin Nebati aslen Şanlıurfa, Viranşehir doğumludur. Annesi Emine hanım, babası ise Süleyman bey’dir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimini Bölümü mezunu, Siyaset Bilimi Uzmanı’dır. Yine aynı üniversitede Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Ardından Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını almıştır.

Uzun süre tekstil işi ile uğraşan Dr. Nureddin Nebati ayrıca akaryakıt istasyonu işletmeciliği de yapmıştır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilmiş, 2014 ve 2015 yılları arasında Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardıcısı olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi’dir. Ayrıca; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav Üyelikleri devam etmektedir.

Dr. Nureddin Nebati az düzeyde Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir. Günümüzde T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Evlidir ve bu evliliğinden dört evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz