Nuray Şerefoğlu

Nuray Şerefoğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Nuray Şerefoğlu 8 Eylül 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğrenimini Bakırköy Ticaret Lisesinde tamamlamış olan oyuncu, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

Oyunculuğa adım atmadan önce İş Bankası, Mng Kargo ve Özel bir şirkette muhasebe-finans bölümlerinde çalışmıştır. 2015 yılında oyunculuğa adım atmış ve 2017 yılında Turkcell Not Alın Reklamı ile tanınmıştır. 2018 yılında Türk Telekom Cebinde Reklamı ile de başarısını kanıtlamıştır.

Birçok dizide rol alan Nuray Şerfoğlu, İstanbullu Gelin adlı dizide Güler karakterine hayat vermiştir. Bunun yanı sıra; Seksenler, Afili Aşk, Arka Sokaklar, Aslan Ailem, Azize, Baba Candır, Baharı Beklerken, Bahtiyar Ölmez, Benim Tatlı Yalanım, Bir Litre Gözyaşı, Bizim Hikaye, Gülperi, Hercai, Jet Sosyete, Kalbimdeki Deniz, Kardeş Çocukları, Keşke Hiç Büyümeseydik, Kırgın Çiçekler, Kızlarım İçin, Kösem Sultan, Kuzgun, Şevkat Yerimdar, Vatanım Sensin dizilerinde de rol almıştır.

Aile Arasında ve Kayhan adlı filmlerde rol alan başarılı oyuncu, Elidor Fotoğraf Çekimlerinde de boy göstermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz