Nükhet Hotar

0

Nükhet Hotar kimdir? aslen nereli? doğum tarihi ve eğitim hayatı gibi soruların cevapları.

1961 yılında dünyaya gelen Fatma Seniha Nükhet Hotar’ın annesi Fatma Vedia Hanım, babası ise Tevfik Hamit Bey’dir. Akrep burcudur. Baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Yine Malatya’da doğmuştur.

Nükhet Hotar Eğitim ve Çalışma Hayatı;

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.

Daha sonra aynı üniversitede Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

1990 senesinde Doçent, 1998 senesinde ise Profesör ünvanlarını almıştır. En son 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdüren Fatma Seniha Nükhet Hotar, 2018 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’ne rektör olarak atanmıştır.

Geçmiş yıllarda 22. 23. 25. 26. dönem İzmir Milletvekili olarak siyaset hayatında da yer alan Prof. Dr. Nükhet Hotar, Türkiye-AB İlişkileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Sivil Düşünce ve Demokrasi Hareketi Derneği Başkan Yardımcısı, Yerel Gündem 21 Danışma Kurulu Üyesi ve Resmi Arabulucu olarak çalışmalar gerçekleştirmiş, geçmişten günümüze Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda makalesi yayınlanmıştır.

2003 yılında Ümit Göksel ile evlenmiş, ancak bu evliliği 2009 senesinde son bulmuştur. Bu evliliğinden bir evladı vardır. İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz