Nimet İyigün

Nimet İyigün Nalbant hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? nerede doğdu? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılının Aralık ayında Ankara’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Nimet İyigün Nalbant İlk ve Orta öğrenimini doğup büyüdüğü şehir Ankara’da tamamladı ve Ankara Kurtuluş Lisesi’ni bitirdi. Ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Günümüzde İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak tiyatro hayatını sürdürmekte aynı zamanda sinema ve dizi projelerinde oyunculuk kariyerini devam ettirmektedir. Daha önce Adana Devlet Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmıştır.

Bugüne kadar birçok sinema ve dizide rol alan başarılı isim, 2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Çocuk isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Nimet İyigün Nalbant oynadığı sinema ve diziler;

1994 – Geçmişin İzleri (Sinema Filmi)
2011 – Hayat Devam Ediyor (Belkıs)
2016 – Kalbimdeki Deniz (Doktor)
2016 – Mehmet Salih (Sinema Filmi)
2019 – Çocuk (Dizi)

Tiyatro oyunları;

2010 – Büyük Sultan (Oviedolu Katalina)
2011 – Beyaz (Küçük Kardeş)
2012 – Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni – Asistan
2012 – Sessizlik (Agnes)
2016 – Huzur (Oyuncu – Yönetmen Yardımcısı)

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ve halen sahnede olan Huzur isimli tiyatro oyunu büyük ilgi görüyor ve biletleri yok satıyor. Nimet İyigün, Ahmet Hamdi Tanpınar‘ın aynı adlı ölümsüz eserinden sahneye uyarlanan oyunda hem Macide karakterini canlandırmış, hem de yönetmen yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz