Nil Gülcan

0

Nil Gülcan müzik dünyasında besteleri, şarkıları ve çalışmaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Başarılı sanatçı hakkında merak edilenler, kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Nil Gülcan Kimdir?

Nil Gülcan şarkıcı, söz yazarı ve besteci. Müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Başarılı şarkıcı lise mezunudur. Erken yaşta çalışma hayatına atılmış, kendi atölyesini işini kurmuş, 2013 senesine kadar esnaflık yapmıştır.

Daha sonra müziğe olan ilgisi ile tamamen müziğe yönelmiş, tam bağımsız sanat yoluna başlamıştır. İlk şarkısı sıfır komlex söz müzik ve yapımı kendisine ait eserini bir müzik şirketinden çıkarmıştır. O şirket ile davalı olduğu için bir daha kendi eserlerini kimsenin şirketinde çıkarmamaya karar vermiştir.

İlk şarkısında çalıştığı kişiler ile yaşadığı sıkıntılar sebebi ile ilerleyen süreçlerde tüm çalışmalarını, hem Aranje hem klip yönetiminden dolayı da kliplerini kendi yönetip kendi çekmiş ve yoluna bu şekilde devam etme kararı almıştır.

Başarılı sanatçı daha önce Ulusal kanal olan Dreamtürk Tv’de kendisine ait yapımı ve sunumu Nil vaktini ile ekran karşısına geçmiştir.

Nil Gülcan’ın hem müzik olsun hem tv olsun tüm çalışmalarının yapımını ve prodüksiyonu kendine aittir. Ayrıca söz yazarı, besteci tv yapımcısı ve klip yönetmenliği ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.
nil gulcan10
Gel barışalım aldırma rakkas Sezen Aksu eserlerınide cover yapmıştır. Kendi youtube video kanalında yayınlamıştır. Deli Olmalı, Ya İstiklal de youtube kanalında kendi eserleri ile yayındadır.

Nil Gülcan çok yakında ulusal bır kanalda yine kendi yapımı olacak bir program ile kamera karşısına geçmeye hazırlanmaktadır. Ayrıca Sırası Geldi isimli slow şarkısı yine söz müzik ve yönetmenliği eşliğinde Nil Gülcan imzasını taşımaktadır.

Nil Gülcan Nereli?

Nil Gülcan aslen Sinop doğumludur. 88 yıllarında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir.

Nil Gülcan Boyu, Kaç Yaşında?

Nil Gülcan 42 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Ocak 1982, burcu kova, boyu ise 1.68.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @nilgulcanofficial ‘dır. Ayrıca @NilGulcanOffical youtube video kanalı ile paylaşımlarını da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz