Nil Anka

Nil Anka kaç yaşında? nereli? kimdir? Boyu, kilosu, Hayatı, biyografisi ve bir çok merak edilen bilgilerin cevabı.

19 Kasım 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Nil Anka’nın çocukluk yılları Türkiye’de bir çok şehir ile birlikte, Amerika, Dubai ve Almanya’da geçmiştir. Boyu 1.74 cm, kilosu ise 56’dır. Burcu ise Terazi’dir.

Nil Anka eğitim hayatı;

Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde siyaset ve hukuk eğitimi almıştır. Daha sonra 2. üniversite olarak Medya İletişim üzerine eğitim almıştır. Eğitim döneminde kısa bir süre modellik yapan güzel şarkıcı eğitiminin ardından müzik dünyasına giriş yapmıştır. Türkçe, İngilizce ve Rusça repertuarı ile Türkiye’nin yanı sıra bir çok Avrupa ülkesinde konserler vermiştir. Kendisine has tarzı ve sahne şovları ile büyük beğeni kazanmıştır.


Ekran severler tarafından özellikle Bu Tarz Benim isimli yarışma programı ile tanınmıştır. Yarışmanın 2. sezonunda yarışmaya dahil olan Nil Anka daha bir çok televizyon programında yer almıştır.

2012 yılında Uluslararası Radyocular Birliği Radyo Dostu Sanatçı ödülünün sahibi olmuştur. Ayrıca yine geçmişten günümüze bir çok ödül kazanmıştır. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan sanatçı özellikle 2016 yılında Dan Bilzerian tarafından davet edilerek dikkatleri yine üzerine çekmiştir. 2016 yılının Şubat ayında davet alan Nil Anka yine sosyal medya hesabı üzerinden Amerika’ya giderek Bilzerian ile buluşacağını takipçileri ile paylaşmıştır.

Nil Anka Müzik çalışmaları;

2013 yılında Aşk Zırhı ve yine aynı sene Bana Uymaz isimli single çalışmalarını müzik severler ile buluşturmuştur.

Yönetmenliğini kendisinin üstlendiği Hikaye isimli şarkısının klip çalışmalarını tamamlamış, 2018 yılında ise Efil Efil ve Tek Doğru isimli şarkılarının kliplerini sevenleri ile buluşturmuştur.

Günümüzde kendisine ait Nil Anka Organization firması, İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Basında sıkça Yerli Beyonce olarak tanımlanan ünlü sanatçı her sene Altın Kelebek Ödül Törenine davet edilmektedir. Bir çok derginin kapak yüzü olmuş, ayrıca gazetelerin ana sayfalarında sık sık haberleri ile gündeme gelmiştir. Güzel sanatçı İstanbul’da doğmuş, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine maalesef ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz