Nihat Nasır

Nihat Nasır hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1962 yılında aslen Bingöl’de dünyaya gelen Nihat Nasır, Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Finans bölümü’nden 1983 yılında mezun olmuştur.

1994 senesinde yerel seçimler sonrası Refah Partisi Bingöl Belediye başkan yardımcılığı görevini üstlenmiş, 1995 yılında görevinden istifa ederek Bursa’ya yerleşmiştir.

1996 senesinde Yeni Şafak gazetesi bünyesinde yazarlık hayatına adım atmış, ardından Gerçek Hayat dergisinde 10 sene gibi uzun bir süre çalışmalarını sürdürmüş, bir çok dergi kurmuş ve yönetmiştir.

1997 ve 2008 yılları arasında BİHMED (Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği) kültür komisyonları başkanlığını üstlenen Nihat Nasır, 2009 ve 2010 yılları arasında ise Bursa’da 2 sene televizyon programları yapmıştır. 2011’de yine Bursa’da yayın yapmakta olan haftalık Şehir Gazetesi’nin kurucu yayın yönetmeni olarak çalışmış 2012 yılında görevinden ayrılmış, aynı seneler içinde haftalık Sancaktar dergisi yazarlığı’nı üstlenmiştir.

Nihat Nasır kitapları;

Akılcı Yanılgı ve Ahlak İsyanı isimli iki kitabın altına imzasını atmıştır.

Sürekli sarı basın kartı sahibi’dir, günümüzde aktif olarak Diriliş Postası isimli günlük gazetenin yayın danışmanı ve yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Uluslararası Mülteci Hakları Derneği kurucu üyesi Nasır evlidir ve 4 kızı vardır.

En son 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz