Nihat Genç

0

1956 doğumlu usta gazeteci ve yazar Nihan Genç Trabzon’da dünyaya gelmiştir. 9 sene Kültür ve Sağlık Bakanlığına bağlı olarak memur olarak çalışmıştır. 20 yaşında Ankara’ya yerleşmiş ve halen yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir.

Geçmişten günümüzde bir çok islamcı, sağcı, solcu yazar, siyasetçi ile tanışmış ve herhangi bir örgüt ve derneğe üye olmayı kabul etmemiştir.

1980’li yılların sonlarına doğru ilk kitaplarını yayınlamaya başlayan Nihat Genç özellikle Soğuk Sabun, Bu Çağın Soylusu ve Dün Korkusu isimli kitapları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. En çok sevilen eserlerinden bazıları ise Karanlığa Okunan Ezanlar isimli eseridir ve satışı Yüz Bini aşmıştır. 1990’lı yıllarda Leman Dergisinde yazmıştır.

Televizyon ekranları ile 2000’li yıllarda tanışan Nihat Genç beş sene boyunca SKY Türk ekranlarında program yapmış ve izlenme rekorları kırmıştır.

Bugüne kadar Direniş Günleri, Bizi Kandırası Umman Bulunmaz, İşgal Günleri, Yurttaşların Cinlerle Bitmeyen Savaşı, Opus 61, Anadolu Yazarını Dinliyor, Sordum Kara Çiçeğe, Veryansın, Aşk Coğrafyasında Konuşmalar, Hattı Müdafaa, Nöbetçi Yazılar, Amerikan Köpekleri, Edebiyat Derslerine Giriş, Memleket Hikayeleri, İhtiyar Kemancı, Arkası Karanlık Ağaçlar, Köpekleşmenin Tarihi, Modern Çağın Canileri, Kompile Hikayeler, Ofli Hoca, Bu Çağın Soylusu ve Dün Korkusu isimli eserleri yazmıştır.

Günümüzde Haftada birer gün Ulusal Kanal ve Halk Tv’de konuşmacı olarak programlara katılmaktadır.

Nihat Genç aslen Trabzon’ludur ayrıca sıkı bir Trabzonspor taraftarıdır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Trabzon Ticaret Lisesi mezuniyetinin ardından İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi ve Ankara’da Bankacılık okurken siyasi nedenlerden dolayı eğitimini yarıda bırakmış ardından 1983 yılında Sağlık İdaresi Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz