Neyra Kayabaşı

Neyra Kayabaşı hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Kıbrıs, Girne’lidir. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Üniversite eğitiminin ardından 3 sene kadar Sivas Devlet Tiyatrosu, 1 sene kadar ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu bünyesinde bir çok oyunda sahne almıştır. Ayrıca “Gece O Kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldu” isimli tiyatro oyunu için yönetmenlik koltuğuna oturan isim olmuştur.

Neyra Kayabaşı evli mi? eşi kim?

2019 yılında evlenmiştir. Eşi ise kendisi gibi ekran severlerin yakından tanıdığı oyuncu Onur Kayabaşı’dır. Eşi ile birlikte de bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

2020 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Maria ile Mustafa adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Nazlı karakterine hayat vermiştir. Dizinin yönetmenliğini Faruk Teber, başrollerini ise Jessica May ve Hilmi Cem İntepe üstlenmiştir.

Neyra Kayabaşı sahne aldığı tiyatro oyunları;

Bremen Mızıkacıları
Üç Tekerlekli Araba
Fehim Paşa Konağı
Lysistrata
Leyla ile Mecnun
Kendime Kıyamam

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz