Nevra Serezli

1944 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Nevra Serezli kendisi gibi oyuncu, tiyatrocu eşi Metin Serezli’yi 2013 yılında yitirmiştir. Bu evliliğinden Selim ve Murat isimlerinde iki oğlu vardır. Burcu Aslan’dır. Bade ve Beste isimlerinde iki torunu vardır.

Annesi Ulya Şirvan, babası ise Mehmet Abdülkadir Süreyya Şirvan’dır. Robert Kolej mezuniyetinden sonra Amerika’da tiyatro eğitimi almıştır.

Dublaj sanatçılığı, reklam, dizi ve sinema dünyasının usta oyuncusu Nevra Serezli geçmişten günümüze, Kara Tren, Ahududu, Ah Ne Güzel Nane Şekeri, Aman Karım Duymasın, Bülbül Ailesi, Saffet Beni Affet, İntikam Meleği, Özgürlüğün Bedeli, Şıpsevdi, Ne Olacak Şimdi, Gerzek Şaban, Şark Bülbülü, Renkli Dünyalar, Zübük, Dönme Dolap, Kılıbık, Metres, Atla Gel Şaban, Aşık Oldum, Şendul Şaban, Kavanozdaki Adam, Gülermisin Ağlarmısın, Önce Canan, Ekran Aşıkları, Sonradan Görmeler, Çılgın Sonbahar, Şahane Züğürtler, Yerim Seni, Melek Karım, Vay Anam Vay, Anne Babamla Evlensene, Mühürlü Güller, Sihirli Annem, Unutulmayanlar, Sevgili Dünürüm, Altın Kızlar, Başrolde Aşk, Bebek İşi, Salih Kuşu, Senin Hikayen, Diğer Yarım, Gönül İşleri, Git Başımdan, Kocan Kadar Konuş ve Kocan Kadar Konuş: Diriliş gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Nevra Serezli Ankara doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz