Nevra Öner

Nevra Öner aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Sunduğu programlar, ekran deneyimi, çalışma hayatı. Kısaca hakkında biyografi bilgileri.

1986 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Nevra Öner çok küçük yaşlardan itibaren iletişim üzerine okumak ve gazeteci olmak istemiştir.

Aydın Doğan Anadolu İletişim Lisesini tamamlamış, iki sene özel bir dershanede basın ve halkla ilişkiler departmanında çalışmıştır. Lise eğitiminin son sınıfında Atatürk Havaalanı İşletmesi Tepe Akfen Venture’da basın ve halkla ilişkiler bölümünde 1 sene çalışan Nevra Öner İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon yayıncılığı bölümünde ön lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ise tam burslu lisans eğitimini tamamlamıştır.

Son yılında Bülent Özveren ile tanışmış, üniversite eğitiminin yanı sıra Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde spikerlik -sunuculuk sertifika programını tamamlamıştır. Ayrıca Nuran Kutlubay, Çiğdem Kiziroğlu ve Özlem Merter gibi isimlerden eğitim alan Öner ilk kamera önü deneyimini BJK TV bünyesinde gerçekleştirmiştir. Burada 1 seneden fazla Ana Haber Bülteni sunmuş, maç önü programlar, özel röportajlar ve editörlük çalışmalarına imzasını atmıştır. Kanalın kurumsal sesi olarak çalışmış, İstanbul Üniversitesi’nde diksiyon ve hitabet sanatı ile ilgili eğitimler vermiştir. Daha sonra TV EM’de Spor Ana Haber Bülteni’ni sunmuş, Spor Saati isimli programın editörlük görevini üstlenmiştir.

Nevra Öner aslen Makedonya, Üsküp asıllıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz