Nevin Yanıt

Nevin Yanıt 2006 senesinde Türkiye Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası’nda 100 mt ve 100 metre engellide altın madalya kazanmıştır. Aynı sene İspanya’da Enka adına yarışmaya katılmış Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda 12.98’lik derece ile altın madalyanın sahibi olmayı başarmıştır. Mersin Üniversitesi mezunudur.

Hem Türkiye’de hemde Olimpiyatlarda yarı finale yükselmeyi başaran Nevin Yanıt Türk atletizm’inde yetişmiş en iyi kısa mesafe koşucularındandır.

En son 2012 yılında Helsinki’de 2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre engelli koşusunda 12.81 saniyelik derece ile 2. kez Avrupa Şampiyonu olmayı başarmıştır. Yine aynı yıl Londra Olimpiyatlarında yarı finalde 12.58 derece yapmış 100 mt engellide ise finalde 5. olmuş ancak doping cezası nedeni ile bu dereceleri geçerli sayılmamıştır.

Fenerbahçe kulübünün atleti Nevin Yanıt Mersin doğumludur.

En son Survivor Allstar 2018 yarışmasında yer almış, 02 Nisan tarihinde elenmiştir. Serkan Baltacı ile evli olan Nevin Yanıt’ın eşide eski bir sporcu’dur. Federasyonda görevli olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz