Necdet Takva

0

Necdet Takva Adalet ve Kalkınma Partisi Van Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır. Kısaca hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılında dünyaya gelen Necdet Takva aslen Van doğumludur. İlköğretim ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketinde tamamlamış ardından Ankara Gazi Üniversitesi Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından Van 100. Yıl Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 3 dönem Maliye İşletme okuyan Takva, 8 sene Van Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. Daha sonra istifa etmiş, Van Kent Konseyi ile birlikte bir çok STK ‘da yer almıştır. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74. Genel Kurulunda, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı’na seçilmiştir. Ayrıca TOBB Fuarlar Komitesi Üyeliği, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği görevlerini de icra etmiştir.

2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Van Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Necdet Takva evlidir ve bu evliliğinden 4 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz