Nazlı Yerebasmaz

0

Nazlı Yerebasmaz gazeteci, muhabir olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? televizyon deneyimi, eğitimi ve ailesi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nazlı Yerebasmaz aslen nereli?

1984 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Nazlı Yerebasmaz baba tarafından aslen Ordu Fatsa’lıdır. Fatsa’da doğmuştur, burcu Aslan’dır.

Mezuniyeti, eğitim ve çalışma hayatı;

Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nden okul 1. si olarak mezun olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirmiştir. Son olarak Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Basın Enstitüsü Gazetecilik Sertifika Programını tamamlamıştır. Lise stajı döneminde iken CNN Türk Spor Servisinde çalışmıştır. Mezun olduktan sonra ise CNN Türk Haber Merkezi bünyesinde muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından Doğan Haber AJansı’na geçmiş ve Akdeniz bölgesinde haber çekimleri gerçekleştirmiştir.

2008 senesinde ise Fox Haber Merkezi’ne geçmiş, 2010 senesinde ise dil eğitimi için Avustralya’ya gitmiştir. Dönüşünde ise Fox Haber Merkezi’nde çalışmaya başlamıştır.

Nazlı Yerebasmaz evlilik hayatı, çocukları, eşi, ailesi;

Evliliği; 2012 senesinde Mynet video servis sorumlu editörlerinden Yusuf Karaoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Karan ve Narin isimlerinde iki evladı vardır.

Ödülleri;

Tarım sektöründeki gidişatı ve çiftçilerin sorunlarını anlatan 5 paketlik dosyası ile Türkiye Ziraatçiler Derneği’nden televizyon başarı ödülünü almıştır. 2 sene sonra MR haberi ile İstanbul Tabip Odası’ndan Yılın Televizyon Haberi, İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından Yılın en aktif haber muhabiri ve Engelliler derneği tarafından Yılın en iyi muhabiri ödüllerinin sahibi olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz