Nazlı Öksüz

Türk Halk Müziği sanatçısı Nazlı Öksüz Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelen sanatçı ilköğretim döneminde müziğe ilgi duymuş ve o dönemden itibaren bağlama çalmaya başlamıştır.

İhsan Öztürk’ten bağlama ve solfej dersleri ile kendisini geliştiren Nazlı Öksüz 1988 yılında TRT Ankara radyosu gençlik korosuna dahil olmuş ve üç sene eğitim almıştır.

1991 senesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanmış ve Sivas Devlet Türk Halk Müziği korosu ile profesyonel sanat hayatına adım atmış 1993 yılında ise Ankara’ya atanmıştır. Yurt içi ve yurt dışında sayısız halk konserlerine katılmıştır.

1995 yılında ilk albümü ile müzik severlerle buluşan Öksüz, geçmişten günümüze 5 albüme imzasını atmıştır. Ankara doğumlu, baba tarafından ise aslen Çorum’ludur. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir.

17 Yorumlar

  1. Gerçek anlamda hayranlıkla izledim ve dinlediğim bir sanatçı türkülerimizi hangi yöre olursa olsun çok güzel yorumluyor kıraca hayranım kendisine

  2. Saz çalışsın söyleşın bı harika sevgiyle dinliyorum allah sesine ve sıhatıne zarar vermesin her yörenin tükülerını herkes söyleyemez ,allah seninle olsun ,başarılar dilerim ,güzel insan,

  3. Muhterem Nazli Öksüz hanim efendi, bir kac senelerden beri sesinizden hoşlanmaktayım. Allah size uzun ve mutlu ömrü versin. Almanyanin alp daglarindan size bol bol selam ve hürmetler. Abdülkadir Wolfgang Haas

  4. Nazlı abla mükemmel sanatçıdır. En önemli özelliği her yörenin türkülerini ustaca söylemesidir. Ayrıca bağlama ile çalıp ustaca türkü söylemektedir. Neşet hocamın türkülerine bolca yer vermektedir. Kendilerine her kıyafet yakışıyor. Ben bundan sonraki albümlerinde puantiyeli kıyafetleri tercih etmesini istiyorum. Çünkü puantiyeli kıyafetler cesur, hareketli bayanların tercihidir. Kendisinde cesurluk vardır. Allah uzun ömürler versin. Bol selam ve hürmetlerimle esenlikler dilerim.

  5. Türküleri bu kadar içten ve güzel söyleyen, bu kadar güzel saz çalabilen başka birisi var mıdır bilemiyorum. Seni sabahtan akşama kadar dinlesem doyamıyorum Nazlı Hanım. ALLAH sağlıklı ,uzun ömürler versin.

  6. Nazlı hanım her bölgenin türkülerini içtenlikle söylüyor. Her sanatçı bunu başaramaz. Hareketli mi hareketli, cesur mu cesur usta sanatçı Nazlı hocam. Aynı zamanda hemşerimiz. Seninle Karadenizliler gurur duyuyorlar. Sağlık ve mutluluklar dilerim.

  7. Nazlı hanım sesiniz ve giyim tarzınız çok hoş. Bu yüzden bütün albümlerinizi sıkılmadan dinliyorum. Bağlamayı çok ustaca çalıyorsunuz. Allah utandırmasın ve uzun ömürler versin.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz