KimNereli.net

Nazan Saatçi

Nazan Saatçi Kimdir?

Nazan Saatçi
Gerçek adı: Nazan Saatçi
Doğum Tarihi: 1958 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Samsun

Nazan Saatçi Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

1958 yılında dünyaya gelen oyuncu Nazan Saatçi ekran severler tarafından özellikle rahmetli Kemal Sunal’ın rol aldığı Tokatçı isimli sinema filminde canlandırdığı Emine karakteri ile tanınmaktadır.

1958 yılında dünyaya gelen Nazan Saatçi aslen Samsun’ludur ve Samsun doğumludur.

Lise sona kadar memleketi Samsun’da yaşamış ardından İstanbul’a taşınarak, İstanbul Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk üzerine; Los Angeles Actor Center ve hipnoterapi konusunda; Palo Alto School of Hypnotherapy (Hipnoz okulu) ve Florida Gerald F.Kein Omni Hypnosis Training Center (Hipnoz öğrenim Merkezi) okullarında eğitimler almıştır.

İlk sinema ile tanışması güzellik yarışmaları ile gerçekleşen oyuncu 1978 yılında Tercüman – İnci Gazetesi’nin Sinema kraliçesi seçilmiştir. Ayrıca Günaydın – Saklambaç Gazetesi’nin aracılığı ile Türkiye Güzeli olarak Miss Europe International (Avrupa güzellik yarışmasında) ve 1983 Miss Asia Pasific (Asya güzellik yarışmasında) ikinci olmuştur.

1981 yılında katıldığı Sinema Güzeli Yarışması’nda İdeal Kadın seçilen usta oyuncu Türkiye’den çok Pakistan’da daha fazla tanınmaktadır.

1985 yılında Ses dergisi tarafından gerçekleştirilen bir röportaj’da;

Bir gün Pakistandan Pervez Malik Türkiye’ye Halchal isimli filmin yönetmenliğini yaptığı dönemde Nazan Saatçi’ye başrol teklif etmek için gelmiştir. Filmde Pakistanlı ünlü oyuncu Jawed Sheikh ile başrolleri paylaşmış, daha sonra Zangeer isimli film için teklif almış yine Pakistan’ın yolunu tutmuştur.

Pakistan’da sadece 55 gün kaldığını ama Türkiyede verilmeyen değerin kendisine Pakistan’da verildiğini dile getirmiştir. Sadece yemeklerine alışamadığını 55 kilo gidip 47 kilo döndüğünü belirtmiştir.

Bugüne kadar Bıktın Her Gün Ölmekten, Ah Bu Sevda, Fakir, Gelin Kayası, Hamaylı Boynundayım, Seviyorum Allahım, Ölümsüz, Bir Zamanlar Kardeştiler, Kahreden Kurşun, Erkek Sevgisi, Tokatçı, Minyeli Abdullah 2, Yuva, Acılar ve Arzular, Mailoğlu, Sessiz Karanlık, Siyah Pelerinli Adam, Sevginin Bittiği Yer, Sonbahar Aşkı, Afacan Tatlı Bela, Kızımı Arıyorum ve Korkunun Bedeli gibi sinema ve dizilerde rol almıştır.

Etiketler:

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Turgut acar 11 Ekim 2018

    Bu filmlerle büyüdük bizler ama çok güzeldi filmler, şimdi yok böyle filmler

Nazan Saatçi
Gerçek adı: Nazan Saatçi
Doğum Tarihi: 1958 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Samsun
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

367.457 kez okundu

2.

Tarık Akan

287.355 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

223.264 kez okundu

4.

Yusuf Aktaş

218.902 kez okundu

5.

Volkan Demirel

214.537 kez okundu

6.

Tarkan

213.056 kez okundu

7.

Emre Mor

189.555 kez okundu

8.

Ersay Üner

185.317 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

172.574 kez okundu

10.

İrem Derici

168.093 kez okundu