KimNereli.net

Nasuh Bektaş

Nasuh Bektaş Kimdir?

Nasuh Bektaş
Gerçek adı: Nasuh Bektaş
Doğum Tarihi: 1972 (47 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Yazar
Doğum yeri: Karapınar Konya

Nasuh Bektaş Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Nasuh Bektaş hakkında merak edilen biyografi bilgileri. Doğum yeri, memleketi, kısaca hayatı.

1972 yılının Aralık ayında Konya/ Karapınar Emirgazi Kasabası’nda doğmuştur. ( Emirgazi sonradan ilçe olmuştur) Doğumu Emirgazi Kabası’nda olduğu halde nüfus cüzdanı Karapınar Nüfus Müdürlüğünden çıktığı için memurda doğumunu Karapınar olarak yazmıştır. Anne tarafından ise aslen Niğde Bor, Hasandağı Ulukışla Kasabasındandır. İki kasaba arasında ticaret yoğun olduğu için iki kasaba arasında evliliklerde çok olurmuş.
Babası ile öğretmenlik yapmıştır.

Nasuh Bektaş ‘ın kendi dilinden;

İlkokula 1979 yılında Emirgazi Kasabasında başlayan Nasuh Bektaş’ın ilk öğretmeni ise babasıdır. İnsanları ayırmamayı ilk babamdan öğrendim. Amca çocuğu ile aynı sınıftaydık ve bir gün dedemizi okula getirmiştik babamdan şikâyetçi olmuştuk. Babam asla bizi diğer öğrencilerden ayırmaz ve hatta onlara göre daha fazla ceza verirdi.

İlkokul ikinci sınıftayken 12 Eylül askeri darbesi oldu ve babam 5 yıl Ağrı’ya sürgün gitti. Bizim hayatımızın akışı da böylece değişmiş oldu. Önce benim öğretmenim olduğu için sınıfımız öğretmensiz kaldı ve sürekli öğretmen değişikliği yaşadık.

1983 yılında zorunlu olarak Adana’ya göçtük. Babama verilen cezalardan biride Konya’da görev yapamazdı. Mecburen Konya dışında bir ile Adana’ya göçtük. O zaman tam 8 kardeştik. Annem 8 çocuğa hem annelik hem de babalık yapıyordu. Bizler de yarım gün okul, yarım gün çalışarak eve katkı sunuyorduk. Adana’ya göçtükten 3 yıl sonra abimi kaybettik.

Ortaokul ve Liseyi Adana’da okudum. Babam Üniversite okutma imkânı olmadığını söyledi ve Liseden sonra İzmir Hava Teknik Okullar Komutanlığında Astsubay Hazırlama okuyup 1990 yılında Hava Astsubayı olarak TSK’da göreve başladım. Çeşitli illerde 22 yıl görev yaptıktan sonra yüksek tansiyona bağlı olarak kalp-aort damarında anevrizma olduğu için malulen emekliye sevk edildim.

2012 yılından bu yana sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya başladım. Kültür Sanat etkinlikleri elimden (sağlığım) elverdiği sürece takip edip, amatörce haberleştirmeye çalışıyorum. Sanatı, tiyatroyu çok seviyorum. Ve özellikle bugünleri, yarınlara aktarmak adına fotoğraflara arşivlemeyi seviyorum. Temel ilkem, asla maddi amaçlı bir iş yapmıyorum. Sanat, Siyaset ve basın adına paralı iş yapmıyorum ve herhangi profesyonel bağ özellikle kurmuyorum ve kurmayı da özellikle düşünmüyorum. Sağlığım da buna elvermez.

Evliyim ve bir kız çocuğumuz var. Kamu Yönetimi, Felsefe Lisans mezunuyum. İnkılap Tarihi Yüksek Lisans derslerini aldım, teze geçtim tez aşamasında bıraktım. Tema eğitmen sertifikası sahibiyim ve Tema Batman İl Eğitim Sorumluluğunu yürüttüm. Çeşitli seminer ve çalıştaylara katıldım.
Hayattan en büyük beklentim çocuklarımız için iyi bir ülke bırakabilmek. Şahsım adına da kızımla ve eşimle ne kadar zaman geçirebilirsem benim için en büyük kazanç.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Nasuh Bektaş
Gerçek adı: Nasuh Bektaş
Doğum Tarihi: 1972 (47 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Yazar
Doğum yeri: Karapınar Konya
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.285 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

315.004 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.920 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.634 kez okundu

5.

Tarkan

221.993 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.328 kez okundu

7.

Emre Mor

193.286 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.314 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.129 kez okundu

10.

İrem Derici

174.964 kez okundu