Muzaffer Gürler

blank
Gerçek Adı Muzaffer Gürler
Doğum Tarihi 01.01.1982 (38 yaşında)
Burç Akrep
Eğitim Lisans
Medeni Hali Evli
Sosyal Medya
Meslek
Doğum Yeri

Muzaffer Gürler İlköğretim eğitiminin ardından, Bitlis’in, Güroymak İlçesi eski ismi ile Norşin’de medrese talebesi olarak eğitim almıştır.

Yine doğup büyüdüğü aslen memleketi olan Bitlis’te, Ortaokul ve Lise tahsilini Bitlis İmam Hatip Lisesi7nde tamamlamış, mezuniyetin ardından İstanbul’a taşınmıştır.

2001 senesinde Bizden Selam – Ya Nebi isimli albümünü ilahi severler ile paylaşan Gürler, 2005 senesinde Yol Haritamız isimli programı, Kocaeli’de Mesaj Fm Radyo bünyesinde hazırlamış ve sunmuştur.

Ardından İstanbul’da İBB Mezarlık Müdürlüğünde 5 yıl boyunca çalışmıştır. 2010 yılında ise Diyanet İşleri Başkanlığı Tatvan ve Ahlat ilçe müftülüğü’nde imam hatip olarak görev yapmıştır. Aynı sene girdiği sınavları kazanmış ve Malatya İnönü Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Arapça ilahiler’de seslendiren Muzaffer Gürler, bugüne kadar Birisine, Car-u Dem, Efendime Sevdam, Yalvarış – 2 ve Server-i Huba adlı albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Günümüzde MEB’e bağlı olarak öğretmenlik mesleği ile müzik hayatını sürdürmektedir. Aslen Bitlis’li olan Muzaffer Gürler, evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz