Mustafa Yabaş

Mustafa Yabaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? boyu, kilosu, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çok küçük yaşlarda sporcu ve oyuncu olmak hayalleri ile büyüyen Mustafa Yabaş, İstanbul’da bir çok spor dalında antrenörlük yapış aynı zamanda modelliğe adım atmıştır.

Mustafa Yabaş oyunculuk kariyeri, eğitim hayatı;

2006 ve 2007 yılarında Şanlıurfa’da Bir Kaşık Sevgi isimli tiyatro oyunu ile çeşitli oyunlar ve organizasyonlar düzenlemiştir. 2009 senesinde yine Şanlıurfa’da çekilmiş olan İngiliz Yapımı Afganistan’dan Kaçış isim filmde örgüt elebaşı Ahmad karakterine can vermiştir.
2011 senesinde 8 ayrı ülke 8 ayrı yönetmen Mimar Sinan Sinema Belgeseli’nde Usta Başı karakterini oynamıştır.


Bir dönem oyunculuk kariyerini ve yabancı dilini geliştirmek amacı ile Beyrut’a yerleşmiş orada oyunculuk eğitimi almış ve modelliğe başlamıştır. O süreç içerisinde Ortadoğu’da ciddi bir hayran kitlesine ulaşmış ve isim yapmıştır. Daha sonra klip ve reklam film çekimlerinde yer alan Mustafa Yabaş, ardından Türkiye’ye dönerek İstanbul’da Başkent İletişim Akademisi diksiyon eğitimine başlamıştır. Yapımcılığını Emir Cast ajansın üstlendiği, ayrıca güzel oyuncu Yıldız Asyalı’nında yer aldığı Cin-Ayet isimli sinema filminde rol almış, 2015 ve 2016 yılları arasında Oda Tiyatrosunda ustalık eğitimi almıştır. 2016 yılının Haziran ayında ise ilk Türk-Arap ortak yapımı olan Adı Aşk sinema filminin başrol karakterine can vermiştir. En son Hayat Köprüsü isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Yakışıklı oyuncu Mustafa Yabaş, 2013 senesinde Ortadoğu’da en iyi oyuncu ödülünü alan Omar Al Darwish ile 6 ay birebir Arapça ileri teknik oyunculuk eğitimi almış en son, 2017 senesinde 35′ Buçuk Akademi Sanat Evi ile eğitim hayatını devam ettirmiştir.

Belirtilen kaynaklara göre baba tarafından aslen Lübnan asıllı ve Lübnan doğumludur. 1988 yılında dünyaya gelen Mustafa Yabaş’ın boyu, kilosu ve sevgilisi varmı gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Altta yer alan video’da Suriye asıllı ünlü şarkıcı Rouwaida Attieh ile First Dance isimli şarkının video klibinde yer almıştır. 2015 yılı itibariyle instagram sosyal medya hesabında takipçi sayısı ortalama 256 Bin civarındadır.

Son dönemde, Filistin tarihini anlatacak bir uzun metraj sinema filminde başrol oynayacak olan Yabaş’ın, filmde gözü pek bir Türk polisini canlandıracağı belirtilmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz